Zarabiaj z Whitepress

Straciłeś dane z telefonu? Czy możesz je jeszcze odzyskać?

0
Straciłeś dane z telefonu

Utrata danych z telefonu stanowi częsty problem, z jakim muszą się zmierzyć właściciele nowoczesnych smartfonów. Urządzenia, które wcześniej przeznaczone były jedynie do wykonywania i odbierania połączeń, obecnie są wirtualnym miejscem do przechowywania dokumentów, ważnych informacji, zdjęć i filmów. Ich utracenie to nierzadko kłopot, którego efektem są poważne konsekwencje. Czy możliwe jest ich odzyskanie? Jeżeli tak, to kto może Ci pomóc?

Dlaczego tracimy dane z telefonów?

W większości przypadków dane zostają utracone w wyniku  uszkodzeń fizycznych. Mobilne urządzenia są narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, korzystamy z nich w różnych warunkach, nie zawsze pamiętając, że do ich wnętrza może przedostać się woda. Zdarza się jednak, także bardzo często, że tracimy dane z powodu błędów oprogramowania czy też problemów dotyczących aktualizacji systemu operacyjnego. Nie zapominajmy też, że sami nierzadko przyczyniamy się do pozbawienia samych siebie zdjęć, filmów, kontaktów i plików. Przypadkowe ich usunięcie nie jest rzadkością.

Brak danych…i co teraz?

Zawsze najskuteczniejszą metodą wszelkiego rodzaju napraw jest oczywiście zapobieganie ich wystąpieniu. Czy można też uniknąć utraty danych? Skuteczną praktyką jest regularne wykonywanie backupu danych. Skopiuj je do innego środowiska, którym może być chmura lub zewnętrzny dysk czy chociażby laptop. Jeżeli system operacyjny zostanie uszkodzony, taka kopia pozwoli Ci szybko przywrócić dane, których potrzebujesz lub są dla Ciebie ważne.

Do odzyskiwania utraconych danych niezbędna jest specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie. Jeżeli problem dotyczy także Ciebie, najlepiej jest skorzystać z pomocy eksperta. Usługę tę w swojej ofercie ma niejeden HTC serwis z Gdańska, który będzie potrzebować od Ciebie kilku ważnych informacji dotyczących utraconych danych. Poinformuj go o tym, które dane są dla Ciebie najważniejsze i które na pewno chciałbyś odzyskać. HTC serwis z Gdańska skoncentruje się na nich, jednak mając na uwadze, że utraconych zostało więcej danych i warto byłoby odzyskać z nich jak najwięcej, najlepiej wszystkie. Odzyskiwaniem danych zajmuje się m.in. HTC serwis z Gdańska CSGSM, mający doświadczenie w zabezpieczaniu i kopiowaniu danych, doskonale radzący sobie z wszelkiego rodzaju blokadami i wzorami odblokowania.

Co możesz zrobić sam?

Nie wiesz, dlaczego Twoje dane zostały utracone? Nie przypominasz sobie, żeby telefon został zalany lub żebyś Ty sam przypadkowo usunął pliki ze swojego smartfona? Przyczyną może być atak hakerski. Twoje dane mogły trafić w niepowołane ręce. Kiedy zauważysz, że nie masz ważnych dla siebie plików i dokumentów, natychmiast wyłącz telefon i zwróć się z pomocą do specjalisty, np. do HTC serwisu w Gdańsku.

Im później zareagujesz, tym istnieje większe ryzyko, że dane zostaną nadpisane – dzieje się tak przy skasowaniu plików lub też uszkodzenie urządzenia będzie się pogłębiać, co ma miejsce np. przy zalaniu telefonu wodą.

W serwisach GSM najczęściej odzyskuje się takie dane jak zdjęcia, dane kontaktowe i wiadomości tekstowe. Zdarza się jednak, że straty są większe, jednak są to przypadki rzadziej występujące. Ważne dokumenty i pliki użytkownicy urządzeń mobilnych, na szczęście, mają zapisane na dyskach, pocztach e-mail i w chmurze. Jednak musisz mieć świadomość, że jeżeli dane zostały przejęte przez inną osobę, nawet to, że jesteś nadal w ich posiadaniu, nie powoduje, że nie mogą zostać wykorzystane przez inną osobę.

Zarabiaj na Whitepress

Czy warto zostać copywriterem?

0
Czy warto zostać copywriterem?

Od zawsze pasjonuje cię literatura? Masz głowę po brzegi wypełnioną pomysłami, a twoja kreatywność nie zna granic? Nie boisz się wyzwań i chętnie pogłębiasz zdobytą do tej pory wiedzę? Jeśli tak, to masz zadatki na zostanie naprawdę dobrym copywriterem!

Zarabiaj na Whitepress

Błędy na stronach – sprawdź, czy ich nie popełniasz

0
Błędy na stronach – sprawdź, czy ich nie popełniasz

Czy jesteś pewien, że Twoja witryna została poprawie stworzona, a Ty dbasz o odpowiednie prowadzenie jej? Czy wiesz, co jest pierwszą oznaką, iż wcale tak nie jest? Brak ruchu na stronie! To także jedna z najbardziej niepożądanych konsekwencji pojawienia się błędów w serwisie. Warto, żebyś spojrzał na niego krytycznym okiem odbiorcy, bo to właśnie on decyduje o powodzeniu Twojej witryny.

Zarabiaj na Whitepress

Jak sprzedawać dzięki blogowi?

0
Jak sprzedawać dzięki blogowi?

Marketing internetowy rozwija się w szaleńczym tempie i jest wyjątkowo skuteczny, jeśli chodzi o współczesnego klienta. Dotarcie do dużej grupy odbiorców jest niezwykle ważne, zwłaszcza, jeśli nasz produkt jest innowacyjny i zupełnie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiła nas konkurencja. Jednym z instrumentów marketingowych jest blog, który może w łatwy sposób przysporzyć nam wzrost sprzedaży.

Zarabiaj na Whitepress

Gazet w wersji elektronicznej jest coraz więcej!

0

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić codzienność bez smartfona, pracę i naukę bez laptopa oraz podróż biznesową bez podręcznego tabletu. Żyjemy w erze urządzeń mobilnych, jesteśmy przyzwyczajeni do wygody i coraz większych udogodnień. Wymagamy więcej, ponieważ dostrzegamy duży potencjał zaawansowanej technologii. W smartfonach i laptopach nie znajdziemy już tylko edytora tekstu, listy kontaktów, komunikatorów i gier, ale też gazety w wersji elektronicznej, e-booki oraz pojedyncze artykuły na interesujące nas tematy.

Łatwy dostęp do bieżących informacji

Nieustannie dużą popularnością cieszy się gazeta codzienna, która jest źródłem informacji z kraju i ze świata. Gazeta w wersji elektronicznej zyskała nowe znaczenie, jest dzisiaj coraz bardziej doceniana, co jest efektem przytłaczająco dużej ilości treści w Internecie. Bardzo trudno jest „wyłowić” z morza informacji te, które są najważniejsze i godne naszej uwagi. W wersji online dostępna jest więc prasa ogólnoinformacyjna, gazeta codzienna i tygodniki ogólnopolskie i regionalne. W takiej formie każdego dnia bez wychodzenia z domu możemy poranną kawę „osłodzić” dużą porcją wiadomości i informacji, jesteśmy na bieżąco!

Prasa kobieca

Gala, Glamour, Avanti, Viva to tytuły gazet, które na ustach kobiet pojawiają się najczęściej. Prasa kobieca od lat cieszy się ogromną popularnością, panie czerpią z niej inspiracje modowe, porady dotyczące prowadzenia domu i wychowania dzieci. Znajdziemy w nich również ciekawe historie z życia wzięte, z których kobiety mogą wyciąga wnioski, wykorzystując je w swoim prywatnym i zawodowym życiu. Gazeta w wersji elektronicznej dla kobiet sprzedaje się wyjątkowo często. To tylko dowód na to, że prasa wciąż jest dla pań jedną z form rozrywki, nawet jeżeli współczesny świat oferuje ich znacznie więcej niż kiedyś.

Biznes i prawo

Podatki, kredyty, fundusze, regulacje prawne i własny biznes – o tym czytają ludzie w wieku od 25-40 lat. To grupa społeczeństwa, która w sposób szczególny interesuje się światem biznesu i prawa. Warunkuje to ich styl życia oraz etap w życiu, na jakim się znajdują – rozwój zawodowy i osobisty. Prasa z tej kategorii na przestrzeni ostatnich lat bardzo się rozwinęła. Na liście propozycji elektronicznych wydań na takich stronach, jak Prenumerata.ruch.com.pl, pojawiają się nowe pozycje. Wśród nich są: „Forbes”, „Press”, „Gazeta Przekrój Gospodarczy”, „Gazeta Bankowa” i „Fundusze Europejskie”. Gazeta w wersji elektronicznej zajmuje coraz więcej miejsca na dyskach komputerów i w pamięci smartfonów bankowców, właścicieli firm, przedsiębiorców i prawników.

Prasa zagraniczna

Przekonanie, że Polska jest krajem pozostającym kilka kroków za zachodnią Europą i Ameryką, wciąż jest aktualne. Szczególnie młodzi ludzie chcą czerpać z zagranicznego życia całymi garściami. Oglądają zagraniczne seriale, czytają książki autorów amerykańskich i angielskich, ale też sięgają po gazety redagowane w innych krajach. Gazeta w wersji elektronicznej w tym zakresie ma ogromny potencjał. Przykładem mogą być Traveler – National Geographic i Live Sound & Installation, miesięczniki, które w formie online sprzedają się w bardzo dużych nakładach. W kioskach czy sklepach nie zawsze są one dostępne, a poszukiwania kolejnego numeru to nierzadko popołudnie spędzone na wizycie w kilkunastu miejscach z prasą. A można tego w bardzo prosty sposób uniknąć.

Gazety były, są i będą, zmienia się jedynie ich forma. Wynika to z postępu i zmiany stylu życia człowieka. Chcąc utrzymać swoją wysoką pozycję i popularność, wydawcy powinni zrozumieć, że podążanie za duchem czasu jest konieczne.

Zarabiaj na Whitepress

POZYCJONOWANIE – CZY MA SENS?

0

Prowadzisz sklep stacjonarny i właśnie stworzyłeś swój sklep internetowy? Znakomicie, jednak nie możesz na tym poprzestać, bowiem samo istnienie w sieci nie gwarantuje jeszcze dobrej w niej widoczności. Niestety musisz zadbać o coś takiego jak „pozycjonowanie” by Twój sklep pojawiał się możliwie wysoko w wynikach wyszukiwania w przeglądarkach.

Zarabiaj na Whitepress

Internet zawsze i wszędzie – P9 lite mini

0

Huawei P9 lite mini to jeden z budżetowych telefonów chińskiego koncernu, który bardzo szybko zyskał popularność wśród użytkowników i ekspertów na całym świecie. Znakomicie sprawdza się przy obsłudze Internetu, a przy tym zaskakuje wszechstronnością i uniwersalnością. To model zupełnie jedyny w swoim rodzaju i wart zainteresowania podczas decyzji o zakupie nowego modelu.

Zarabiaj na Whitepress

5 faktów o firmie Fellowes

0

Firma Fellowes jest jednym z najbardziej znanych producentów niszczarek nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zajmuje się nie tylko produkcją i dystrybucją niszczarek, ale również innych urządzeń biurowych, które usprawniają prace w firmie i zapewniają wysokie bezpieczeństwo informacji w środowisku biurowym. Co warto wiedzieć na temat firmy Fellowes? Poniżej 5 faktów, o których mogłeś/aś nie mieć pojęcia.

  1. Wszystko zaczęło się od pudeł

Firmę Fellowes założył w 1917 roku Harry Fellowes, od którego nazwiska pochodzi nazwa przedsiębiorstwa. Początkowo główną osią działalności firmy były pudła archiwizacyjne, które znane są na całym świecie aż do dziś. Marka jednak nie poprzestała na tego typu produktach do potrzeb firmowych, ale rozwijała się i rozszerzała swoją ofertę, zaopatrując ją w nowe rozwiązania technologiczne. Z czasem pojawiły się słynne niszczarki Fellowes, przemysłowe oczyszczacze powietrza, czy akcesoria do urządzeń mobilnych.

  1. Bezpieczeństwo ponad wszystko

Główną misją firmy jest dostarczanie pracownikom i właścicielom biznesów rozwiązań, które podnoszą bezpieczeństwo w środowisku pracy i jednocześnie gwarantują wyższy komfort. Dzięki narzędziom marki Fellowes członkowie zespołu mogą czuć się pewniej i wykonywać swoje obowiązki służbowe bez obaw.

  1. Misja bez chwytów marketingowych

Założenia i cele, jakimi kieruje się marka, nie zostały wykreowane przez zarządzających firmą. Są one postulatami jej pracowników. Co stanowi swoisty ewenement. To oni zapragnęli wdrożyć w produkty przez siebie stworzone nie tylko wyjątkową jakość, ale przemyślane i bezpieczne rozwiązania, które usprawniają pracę tysięcy ludzi na całym świecie.

  1. Praca zespołowa i pasja

Pracownicy Fellowes to ludzie pełni pasji. I trudno im się dziwić, jeśli zarządzający dają im możliwość do rozwijania się i wdrażania swoich pomysłów. W zespole Fellowes cenione jest zaangażowanie, pasja i ponad wszystko współpraca.

  1. Działalność charytatywna

Fellowes angażuje się w tworzenie nie tylko wysokiej klasy narzędzi biurowych, ale również akcje charytatywne. Członkowie zespołu wspierają lokalne, a także globalne akcje pomocy w różnych kategoriach – zarówno socjalnych, edukacyjnych, jak i badawczych (nad rakiem).

Zarabiaj na Whitepress

Jak kopać bitcoiny?

0

Bitcoin to jedna z najpopularniejszych kryptowalut. Liczba inwestorów decydująca się na jej zakup wciąż rośnie. Osoby początkujące w świecie kryptowalut mogą mieć problem, aby wszystko szybko zrozumieć. Dlatego w poniższym artykule postaramy się wyjaśnić najważniejsze pojęcia.

Zacząć należy od tego czym właściwie jest bitcoin. Jest to jedna z walut wirtualnych. Często nazywana także kryptowalutą. Przedrostek krypto bierze się z funkcji kryptograficznych, czyli sposobu szyfrowania bitcoinów. Jest to całkowicie legalny środek płatniczy obowiązujący na całym świecie.

Obrót bitcoinem różni się nieco od obrotu tradycyjnymi walutami. W przypadku walut tradycyjnych, takich jak np. złotówka, w przypadku przelewu zawsze obecny jest pośrednik. Jest nim po prostu bank. Chcąc przelać komuś środki pieniężne zawsze musimy skorzystać z pośrednika jakim jest bank. W przypadku bitcoina wszelkie operacje odbywają się bez pośrednika. Środki finansowe przelewane są bezpośrednio od nadawcy do odbiorcy.

Interesując się tematem kryptowalut często można spotkać się z takim pojęciem jak kopanie bitcoina. Na czym polega kopanie bitcoina? Każdy użytkownik, który użycza mocy obliczeniowej swoich komputerów otrzymuje w zamian bitcoiny. Procesy związane z potwierdzaniem i zabezpieczeniem operacji określa się właśnie mianem kopania bitcoina. Można użyć tu takiego porównania. Użytkownik użyczający mocy obliczeniowej swojego komputera jest górnikiem, natomiast sam komputer to koparka.

Wszystkie komputery, których moc obliczeniowa jest wykorzystywana, są ze sobą połączone. Zawsze istnieje zatem możliwość podłączenia się do tej sieci. Za kopanie użytkownicy, jak wspomniano, otrzymują nagrodę w postaci bitcoinów.

Temat bitcoina pojawił się w 2008 roku. Wówczas opublikowany został dokument Bitcoin P2P e-cash paper. Dokument ten dokładnie wyjaśniał koncepcję bitcoina, tłumaczył jest jest i jak ma działać cały ten system. Natomiast w 2009 roku wygenerowany został pierwszy blok informacji i ten rok uważa się za początek bitcoina.

Zarabiaj na Whitepress

Idealny hosting dla pierwszego bloga

0

Jaki hosting wybrać pod pierwszą stronę (np. bloga)? Dobrym rozwiązaniem będą hostingi współdzielone, w których nie musimy przejmować się administracją serwerem, bo firma hostingowa zrobi to za nas. W dodatku jest to jeden z najtańszych sposobów na własne miejsce w sieci zarządzane przez profesjonalnych administratorów.

Zarabiaj na Whitepress