Jaki hosting wybrać pod pierwszą stronę (np. bloga)? Dobrym rozwiązaniem będą hostingi współdzielone, w których nie musimy przejmować się administracją serwerem, bo firma hostingowa zrobi to za nas. W dodatku jest to jeden z najtańszych sposobów na własne miejsce w sieci zarządzane przez profesjonalnych administratorów.

Zarabiaj na Whitepress

Mamy już pomysł na stronę internetową. Wybieramy nazwę domeny, jest wolna, rezerwujemy, kupujemy. Gotowe. Co teraz? Potrzebujemy jeszcze przestrzeni, na której umieścimy naszą pierwszą stronę – takim miejscem jest hosting. Szukamy zatem odpowiedniej oferty w wyszukiwarce i… znajdujemy multum różnorodnych ofert, a wraz z nimi szereg pytań: co teraz? Jak to wszystko zrozumieć? Który hosting wybrać? Na myśl ciśnie się coraz więcej wątpliwości, a my z czasem wiemy coraz mniej.

Jaki hosting wybrać pod pierwszą stronę?

Zastanawiamy się który serwer wybrać. Tani? A może drogi lub w chmurze? Aby odpowiedzieć sobie na te wszystkie pytania musimy w pierwszej kolejności dowiedzieć się, na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze.

Jeśli planujemy uruchomienie bloga lub prostej strony firmowej, to z pewnością nie potrzebujemy hostingu z ogromną ilością miejsca. Z pewnością nie na samym początku. Kolejny parametr to miesięczny transfer danych. W dzisiejszych czasach albo jest nielimitowany albo jest go na tyle dużo, że nie trzeba się o niego martwić – przynajmniej nie wtedy, kiedy tworzymy pierwszy blog lub pierwszą stronę firmową. Na koniec zostaje nam jeszcze uptime – czas działania serwera, jego dostępność. Co z tego, że mamy piękną stronę, jeśli serwer ciągle „leży” (przestaje działać) i nikt jej nie może zobaczyć wtedy, kiedy chce? To może również powodować, że nasi potencjalni klienci będą rezygnować z odwiedzenia strony.

Zainstaluj WordPressa bez FTP, SSH i innych trzyliterowych skrótów

Na koniec zostają funkcje dodatkowe. Jeśli brakuje nam wiedzy z zakresu tworzenia stron, przyda się hosting z ofertą instalatora popularnych systemów CMS (systemów zarządzania treścią), takich jak np. popularny WordPress, na którym powstaje w ostatnich latach spora ilość stron firmowych oraz blogów.

Odpowiedzą na nasze potrzeby może być oferta firmy hostinghouse.pl, która działa na Polskim rynku nieprzerwanie od 2007 roku. W swojej ofercie posiada różne plany hostingowe – uzależnione od naszych potrzeb. Dodatkowo wspomniany wcześniej uptime (czas działania serwera) wynosi gwarantowane 99,5%. Firma oferuje również autorski kreator stron oraz instalator WordPressa, dzięki czemu w kilku kliknięciach stworzymy profesjonalną stronę lub bloga. Gwarancja satysfakcji oraz ceny na stałym poziomie są dodatkowym atutem, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze hostingu.

Zarabiaj na blogu z Whitepress