Jaki hosting wybrać pod pierwszą stronę (np. bloga)? Dobrym rozwiązaniem będą hostingi współdzielone, w których nie musimy przejmować się administracją serwerem, bo firma hostingowa zrobi to za nas. W dodatku jest to jeden z najtańszych sposobów na własne miejsce w sieci zarządzane przez profesjonalnych administratorów.

Mamy już pomysł na stronę internetową. Wybieramy nazwę domeny, jest wolna, rezerwujemy, kupujemy. Gotowe. Co teraz? Potrzebujemy jeszcze przestrzeni, na której umieścimy naszą pierwszą stronę – takim miejscem jest hosting. Szukamy zatem odpowiedniej oferty w wyszukiwarce i… znajdujemy multum różnorodnych ofert, a wraz z nimi szereg pytań: co teraz? Jak to wszystko zrozumieć? Który hosting wybrać? Na myśl ciśnie się coraz więcej wątpliwości, a my z czasem wiemy coraz mniej.

Jaki hosting wybrać pod pierwszą stronę?

Zastanawiamy się który serwer wybrać. Tani? A może drogi lub w chmurze? Aby odpowiedzieć sobie na te wszystkie pytania musimy w pierwszej kolejności dowiedzieć się, na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze.

Jeśli planujemy uruchomienie bloga lub prostej strony firmowej, to z pewnością nie potrzebujemy hostingu z ogromną ilością miejsca. Z pewnością nie na samym początku. Kolejny parametr to miesięczny transfer danych. W dzisiejszych czasach albo jest nielimitowany albo jest go na tyle dużo, że nie trzeba się o niego martwić – przynajmniej nie wtedy, kiedy tworzymy pierwszy blog lub pierwszą stronę firmową. Na koniec zostaje nam jeszcze uptime – czas działania serwera, jego dostępność. Co z tego, że mamy piękną stronę, jeśli serwer ciągle „leży” (przestaje działać) i nikt jej nie może zobaczyć wtedy, kiedy chce? To może również powodować, że nasi potencjalni klienci będą rezygnować z odwiedzenia strony.

Zainstaluj WordPressa bez FTP, SSH i innych trzyliterowych skrótów

Na koniec zostają funkcje dodatkowe. Jeśli brakuje nam wiedzy z zakresu tworzenia stron, przyda się hosting z ofertą instalatora popularnych systemów CMS (systemów zarządzania treścią), takich jak np. popularny WordPress, na którym powstaje w ostatnich latach spora ilość stron firmowych oraz blogów.

Odpowiedzą na nasze potrzeby może być oferta firmy hostinghouse.pl, która działa na Polskim rynku nieprzerwanie od 2007 roku. W swojej ofercie posiada różne plany hostingowe – uzależnione od naszych potrzeb. Dodatkowo wspomniany wcześniej uptime (czas działania serwera) wynosi gwarantowane 99,5%. Firma oferuje również autorski kreator stron oraz instalator WordPressa, dzięki czemu w kilku kliknięciach stworzymy profesjonalną stronę lub bloga. Gwarancja satysfakcji oraz ceny na stałym poziomie są dodatkowym atutem, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze hostingu.