zarabianie na instagramie

Na przestrzeni kilku ostatnich lat Instagram stał się bardzo dużym graczem na polskim i światowym rynku marketingowym. W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi już fakt, że na portalach społecznościowych można zarabiać bardzo duże pieniądze. Instagram może pochwalić się bardzo dużą rzeszą aktywnych użytkowników, ogromnym zasięgiem postów i przede wszystkim dużym zaangażowaniem użytkowników. Zarabianie na Instagramie wcale nie jest jednak zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka, zwłaszcza jak nie posiadamy zbyt dużej liczby odbiorców. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są najskuteczniejsze i najpopularniejsze metody zarabiania na Instagramie, które będzie można wykorzystać na swoich kontach. Niniejszy artykuł, to doskonała propozycja zarówno dla doświadczonych instagramowiczów, jak i również dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę z tym znakomitym portalem społecznościowym.

Marketing afiliacyjny

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów zarabiania na Instagramie jest skorzystanie z marketingu afiliacyjnego, który w dzisiejszych czasach cieszy się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Afiliacja najprościej rzecz mówiąc polega na promowaniu określonego produktu i otrzymywaniu prowizji od każdej sprzedaży. W dzisiejszych czasach bardzo często można spotkać blogerów, którzy promują produkty swoich partnerów biznesowych w sidebarach, a nawet poprzez specjalne posty, które są inspirowane danym produktem. Aby skorzystać z marketingu afiliacyjnego nie musimy posiadać nawet profesjonalnego konta Instagram. Bardzo ważne jest jednak to, aby prawidłowo dobrać hashtag’i. Aby rozwijać swoje konto za pomocą afiliacji warto skorzystać z takich narzędzi jak np. Mass Planner czy Instagress. Aby zarabiać wystarczy umieszczać na Instagramie ciekawe zdjęcia promujące dany produkt, które doskonale napędzają sprzedaż poprzez linki afiliacyjne.

W Polsce jest bardzo wiele rzetelnych firm, z którymi możemy nawiązać współpracę. Godny polecenia jest przede wszystkim nowoczesny program partnerski Aliexpress, który oferuje wiele atrakcyjnych promocji, a co najważniejsze dzięki niemu bardzo łatwo przebić się na Instagramie. Firmy do współpracy można znaleźć również dzięki Sharesale. Warto zapisać się do tego programu partnerskiego zwłaszcza jak oprócz Instagrama posiada się również własną stronę internetową albo ciekawy blog tematyczny. Stylinity to doskonała propozycja przede wszystkim dla blogerów modowych, z kolei w Ebates możemy reklamować nasze produkty wśród ludzi, którzy kochają zniżki, promocje i otrzymywać różnorodne prowizje. Warto również nawiązać współpracę z konkretnymi firmami. W Polsce bardzo wiele programów partnerskich ma na przykład Zalando. Reklamując ich ubrania i buty na Instagramie można naprawdę całkiem nieźle zarobić.

Posty sponsorowane

Kolejnym znakomitym pomysłem na zarabianie na Instagramie jest sprzedawanie postów sponsorowanych. Jeżeli znajdziemy ciekawe firmy i marki do współpracy, to można zarobić naprawdę duże pieniądze. Pod pojęciem posty sponsorowane kryje się oczywiście tworzenie zdjęć i obrazów promujących określony produkt lub markę. Posty sponsorowane najczęściej okraszone są podpisem zawierającym markę albo bezpośredni link. Jest to tak naprawdę bardzo prosta i niesłychanie dochodowa metoda zarabiania na Instagramie, która z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz więcej zadowolonych użytkowników. Aby odnieść sukces na dłuższą skalę, pamiętać należy o tym, aby promowane przez nas produkty odpowiadały naszemu indywidualnemu stylowi oraz naszym zainteresowaniom. Warto promować przede wszystkim te marki, z którymi faktycznie chcielibyśmy się pokazać i które naprawdę polecielibyśmy swoim znajomym.

Aby skorzystać z dobrodziejstwa postów sponsorowanych, można skorzystać z pomocy wielu znakomitych serwisów. Mowa tutaj zarówno o polskich, jak i również światowych serwisach. Współpracę można nawiązać na przykład z Whitepress.pl – polskim serwisem do działań content marketingowych. Z oferty firmy Whitepress.pl godny polecenia jest przede wszystkim marketing influencerów. Serwis ten wspiera nie tylko Instagram, ale również zarabianie na youtube, prywatnym blogu, linkedin czy snapchat. Bardzo dużo kampanii profesjonalnych marek z całego świata można znaleźć również w IndaHash. Jeżeli chodzi o zagraniczne narzędzia, to warto sprawdzić co ma nam do zaoferowania TapInfluence – najpopularniejsze obecnie narzędzie dla międzynarodowych twórców z Instagrama. Współpracę z ciekawymi markami można nawiązać również na ifluenz.

indaHash

Narzędzie indaHash powstało głównie po to, aby uprościć proces nawiązywania współpracy pomiędzy użytkownikami Instagrama, a poszczególnymi markami, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa tego niesamowitego portalu. Dzięki indaHash firmy mogą tworzyć skuteczne kampanie reklamowe, bez potrzeby samodzielnego wyszukiwania atrakcyjnych influencerów. Firmy nie muszą marnować cennego czasu na negocjowanie warunków współpracy, czy podpisywanie indywidualnych umów. Użytkownicy Instagrama mogą z kolei bardzo szybko rozwinąć swoje skrzydła.

Firmy i profesjonalne agencje reklamowe, które zarejestrowane są na indaHash, tworząc swoje kampanie reklamowe, muszą bardzo dokładnie określić, poprzez jakie osoby reklama ma rzeczywiście trafiać do potencjalnych klientów. Kluczowym kryterium w tym wypadku jest nie tylko ilość followersów, ale również skonfigurowanie wieku, płci, zakresu tematycznego czy obszaru. Dzięki szczegółowym kryteriom reklamy będą trafiać do osób, które rzeczywiście zainteresowani są daną tematyką. Każdy kto chce zarabiać na indaHash musi posiadać przynajmniej 700 obserwatorów. Po przejściu specjalnej weryfikacji będzie można otrzymywać pierwsze oferty.

Sprzedaż prywatnych zdjęć

Bardzo prostym sposobem zarabiania na Instagramiem, jest po prostu wykorzystanie tego narzędzia bezpośrednio do sprzedaży swoich fotografii. Jak łatwo się domyśleć w wielu przypadkach, to właśnie najprostsze rozwiązania przynoszą najkorzystniejsze rezultaty. Instagram to doskonała propozycja nie tylko dla profesjonalnych fotografów, ale również dla osób, które zaczynają swoją przygodę z fotografią. Dzięki Instagramowi możemy sprzedawać nasze zdjęcia nie tylko firmom, ale również klientom indywidualnym. Aby zdobyć potencjalnych klientów należy korzystać oczywiście z dobrze dopasowanych hashtagów. Dzięki nim nasz profil zdobędzie konkretną widownię, która być może będzie zainteresowana zakupem naszych fotografii. Osoby, które chcą zarabiać w ten sposób, muszą oczywiście pamiętać o tym, aby do każdego zdjęcia dodawać znak wodny, który zostanie zdjęty dopiero po wykupieniu danego zdjęcia. Tak samo jak w poprzednich sytuacjach, tak i tutaj mamy bardzo wiele specjalistycznych serwisów, które pomogą nam znaleźć klientów na nasze zdjęcia. W pierwszej kolejności warto sprawdzić takie serwisy jak np. Twenty20 albo Community Foap.

Promocja własnego biznesu

Instagram to wspaniałe narzędzie do promowania własnego biznesu, produktów lub usług. Jeżeli prowadzimy własną działalność gospodarczą, to Instagram może okazać się fenomenalnym narzędziem promocyjnym, dzięki któremu błyskawicznie prześcigniemy największych konkurentów i zdobędziemy wielu zadowolonych klientów. Największą zaletą podczas korzystania z Instagramu do promowania swojego biznesu jest przede wszystkim to, że możemy wykorzystywać praktycznie nieskończone pokłady własnej kreatywności. Jeżeli nie będziemy ograniczać się wyłącznie do przyjętych schematów, to w bardzo prosty sposób wyróżnimy się spośród setek podobnych firm i zwrócimy na siebie uwagę. Warto w pierwszej kolejności zainwestować oryginalne infografiki oraz oferty limitowane. To właśnie dzięki nim najłatwiej zwiększyć liczbę obserwujących, ponieważ żadna inna firma nie dodawać będzie takiego bonusu. W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowanie cieszą się zdjęcia „Behind the scenes”, które doskonale nadają się do promowania swoich towarów i usług. Bardzo wiele firm wykorzystuje również prace swoich klientów, którzy wykonują ciekawe fotografie z zakupionymi wcześniej produktami. Dzięki nim można nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale również poprawić pozytywny wizerunek swojej firmy.

Sprzedaż konta Instagram

Jeżeli Instagram po prostu nam się znudził albo nie mamy czasu zajmować się właśnie tą formą promocji, to warto poważnie zastanowić się nad sprzedażą swojego konta. Jeżeli odsprzedamy naszego Instagrama zainteresowanej firmie albo osobie prywatnej, to będziemy mieć poczucie, że nasza praca nie poszła na marne. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zwykłe usunięcie konta. W Internecie można znaleźć bardzo wiele serwisów, które pomogą nam znaleźć kupca na nasze konto. Warto sprawdzić na przykład Fame swap i Viral accounts. Konta społecznościowe bardzo często sprzedawane są również na portalach aukcyjnych (np. Allegro) albo na forach tematycznych. Przed dokonaniem sprzedaży, warto dokładnie się jednak zastanowić, czy rzeczywiście za jakiś czas nie będziemy chcieli powrócić na nasze konto. Jest to decyzja od które niestety nie ma żadnego odwrotu.

Skuteczne zarabianie na Instagramie

Aby skorzystać z powyżej opisanych metod musimy najpierw zdobyć bardzo dużą liczbę obserwujących. Jak łatwo się domyśleć największe firmy nawiązują współpracę wyłącznie z tymi instagramowiczami, którzy mogą pochwalić się dobrym profilem lojalnych obserwujących. Jeżeli nie mamy dużej ilości obserwujących, to warto skorzystać z kilku prostych trików, dzięki którym można znacząco poprawić swoją pozycję.

W pierwszej kolejności należy bardzo dokładnie wypełnić swoje bio szczegółowymi informacjami. Musi ono zawierać przede wszystkim poprawny kontakt do nas, informacje kim tak naprawdę jesteśmy i czym postujemy. Warto dodać kilka najważniejszych słów kluczowych, a nawet hashtagów, dzięki którym łatwiej będzie potencjalnej widowni nas odnaleźć. Jeżeli chodzi o Instagram, to bardzo ważną kwestią jest również to, aby systematycznie dodawać nowe posty. Jest to najprostszy sposób, aby zwiększyć ilość obserwujących. Najlepsi instagramowicze wstawiają przynajmniej kilka zdjęć dziennie. Pamiętać należy również i o tym, aby nie wrzucać wszystkich zdjęć za jednym razem, ponieważ może odbić się to bardzo negatywnie na naszej reputacji.

Aby zarabiać na Instagramie trzeba oczywiście robić bardzo dobre zdjęcia. W dzisiejszych czasach konkurencja na Instagramie jest naprawdę bardzo duża, dlatego też nie ma sensu dodawania słabej jakości fotografii. Warto nauczyć się porządnego programu do obróbki fotografii, dzięki któremu będziemy mogli szybko usuwać wszelkie niedoskonałości ze zdjęć. Osoby, które planują poważnie zarabiać na zdjęciach, powinny także zainwestować pieniądze w porządny sprzęt fotograficzny. Warto zapisać się także na porządny kurs fotograficzny. Jeżeli nasze zdjęcia będą oryginalne i miały „to coś”, to błyskawicznie zdobędziemy masę obserwatorów.

Korzystając z Instagrama należy pamiętać również o tym, że nasze zdjęcia nigdy nie będą szeroko dostępne, jeżeli nie będziemy korzystać z odpowiednich hashtagów. Warto dokładnie zapoznać się z najlepszymi i najpopularniejszymi hashtagami dla naszej branży i upewnić się, czy rzeczywiście dodawane są do każdego nowego postu. Jeżeli mamy problem z hashtagami, to warto skorzystać z fantastycznego narzędzia TagForLikes, który dopasuje nam najlepsze tagi i znacząco usprawni pracę.

Aby stworzyć ciekawe konto na którym będzie można zarabiać, warto wchodzić również w interakcję ze swoimi obserwującymi. Pamiętać należy również i o tym, że w przypadku Instagrama nie wszystkie interakcje będą zawsze skierowane w naszą stronę. Jeżeli będziemy komunikować się z naprawdę autentycznymi treściami na konkurencyjnych kontach, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że część użytkowników odwiedzi również nasze konto i stanie się naszymi obserwatorami.

Ile rzeczywiście można zarobić na Instagramie?

Zarobki na Instagramie tak naprawdę zależą od skali naszej popularności. Obecnie największe znaczenie ma oczywiście liczba fanów. W przypadku Instagrama zasada jest bardzo prosta – im więcej mamy fanów, tym na większe zarobki możemy liczyć. Osoby, które mają powyżej 1000 obserwujących na jednym poście mogą zarobić nawet 250zł. Warto uświadomić sobie to, że internetowi influencerzy co prawda mają zdecydowanie mniejszy zasięg, niż na przykład tradycyjne media, ale co najważniejsze są w stanie wygenerować świadome zainteresowanie i szybko dotrzeć do konkretnej grupy odbiorców. Warto zwrócić uwagę również na to, że na wielkość zarobków olbrzymi wpływa ma przede wszystkim to co reklamujemy na naszych postach. W dzisiejszych czasach na Instagramie najwięcej zarobić można na takich branżach jak moda, uroda i zdrowie. Osoby, które chcą zarabiać bardzo duże pieniądze na Instagramie, powinny sprawdzić co tak naprawdę promowane jest na największych kontach. Osoby początkujące powinny na starcie poszukać swojej niszy, dzięki której łatwiej będzie się wybić.

Nie bój się kontaktu z dużymi markami

Osoby, które chcą zarabiać na Instagramie nie mogą bać się proponować współpracy największym markom. Jeżeli mamy wartościowe konto to nie można czekać z założonymi rękami, aż klienci zaczną walić do nasz drzwiami i oknami. Jeżeli jesteśmy w 100% przekonani, że tworzymy wartościowe miejsce w Internecie i możemy wypromować konkretny produkt wśród swojej insta­gra­mo­wej spo­łecz­no­ści, to warto jak najszybciej zaproponować współpracę największym markom na rynku. Warto wysłać wiadomość do tych firm, które wzbudzają nasze zainteresowanie i z którymi chcielibyśmy współpracować. Pamiętać należy o tym, aby na samym początku nie proponować kosmicznych stawek. Bardzo wielu początkujących blogerów, swoje pierwsze instadeal’e rozlicza głównie w barterze. Ważne jest, aby się nie zniechęcać i pamiętać o tym, że ciężką pracę można dojść naprawdę daleko. Każdy kto teraz zarabia tysiące na Instagramie zaczynał w taki sam sposób.

InstaShirt, Instabook i Instadruk

Jeżeli na Instagramie mamy bardzo wiele ładnych fotografii, którymi chcielibyśmy podzielić się ze swoimi znajomymi, to można wydrukować je na przykład na koszulce albo bluzce. Najłatwiej to zrobić za pomocą specjalnego narzędzia InstaShirt, które w dzisiejszych czasach cieszy się naprawdę olbrzymim zainteresowaniem. Instashirt w bardzo prosty i intuicyjny sposób oferuje nam możliwość załadowania dowolnego obrazka na koszulkę bezpośrednio z Instagrama. Na jednej koszulce lub bluzie możemy wydrukować nie tylko jedno, ale kilkanaście różnych zdjęć w dowolnym układzie.

Instabook to z kolei doskonała propozycja dla tych osób, które chcą stworzyć oryginalną fotoksiążkę ze zdjęć z Instagrama. Mechanizm działania narzędzia Instabook jest bardzo podobny jak w przypadku koszulek. Wybieramy interesujące nas zdjęcia, które chcemy wydrukować i układamy je w odpowiedni sposób, a następnie czekamy na elegancki instagramowy album.

Ciekawym pomysłem na biznes z wykorzystaniem Instagrama jest także Instadruk, który umożliwia nam wykonanie zdjęć z Instagrama na ścianie. Instadruk daje możliwość zamówienia nie tylko zwykłego plakatu oprawionego w ramkę, ale również specjalnego zdjęcia, które można umieścić na lodówce za pomocą magnesów albo na tabliczce czekolady.

Jak widać jest bardzo wiele kreatywnych sposobów na zarabianie na Instagramie, dlatego też warto podążać za wszelkimi nowinkami w branży, aby nie przegapić żądnej atrakcyjnej oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here