Prosty sposób na zdobycie lajków

Jeszcze kilkanaście lat temu, aby osiągnąć sukces w marketingu należało poznać jego podstawy i zasady działania w oparciu o to co głosił guru marketingu Philip Kotler. Dziś dla wielu osób wystarczającą wiedzą do marketingowego sukcesu jest sprawna obsługa konta na Instagramie.

W tym artykule przedstawimy Ci kilka porad na to jak w prosty sposób zdobyć lajki na Instagramie.

Co to jest Instagram?

Instagram jest serwisem społecznościowym powstałym w 2010 roku. Od 2012 roku jest własnością Facebooka. Oba serwisy odgrywają zasadniczą rolę w tak zwanych mediach społecznościowych, skupiających na całym świecie miliardowe społeczności.

Instagram jest młodszym bratem Fcebooka i śmiało kroczy w kierunku zajęcia dominującej roli w świecie marketingu. Dziś serwis ten jest codziennie odwiedzany przez miliony użytkowników, zamieszczających w nim ponad 100 milionów zdjęć dziennie i wykonujących ponad 4 miliardy reakcji w postaci lajków, polubień, komentarzy itp. Te proste przykłady świadczą jaka jest siła oddziaływania tego medium.

Jak działa Instagram?

Najkrócej można napisać, że jest to miejsce do zamieszczania zdjęć, krótkich treści, a od niedawna również krótkich filmików. Istotą tego działanie jest wzbudzenie zainteresowania wśród społeczności tego serwisu. Podstawowym wyznacznikiem atrakcyjności są reakcje pod zamieszczonymi postami.

Jedną z najważniejszych reakcji jest umieszczenie pod publikacją lajków. W ten sposób osoba odbierająca zamieszczony przekaz, informuje o zapoznaniu się z nim i wyrażeniu bądź nie akceptacji. Z tego faktu wynika, że im więcej pod postem będzie lajków tym samym świadczyło to będzie o jego atrakcyjności. Większość użytkowników Instagrama dąży do pozyskania jak największej ilości lajków. Warto więc poznać kilka najpopularniejszych sposobów na ich pozyskiwanie.

5 prostych sposobów na zdobycie lajków

1. Opracowanie planu działania

Każdy kto planuje działania promocyjne na Instagramie przed przystąpieniem do publikowania postów powinien opracować swój własny plan działania w dążeniu do jak największej popularności i zgodnie z tym planem rozpocząć działania.

2. Regularne dodawanie postów

Działając zgodnie z założonym planem w celach promocyjnych, powinno się w sposób regularny zamieszczać posty. Każdy ma swoją strategię, jedni zamieszczają kilka postów dziennie, inni publikacje prowadzą raz dziennie o określonej stałej godzinie itp. Ważne jest, aby regularne publikacje postów były pilnowane i prowadzone w sposób ciągły. Istotne jest to aby nie przedobrzyć i nie zawalać swojego profilu niezliczoną ilością zdjęć w jednym poście co może doprowadzić do spamowania i niechęci ze strony odbiorców.

3. Godziny dodawania postów

Co do godzin zamieszczania postów jest kilka elementów, które powinny być brane pod uwagę. Ważne jest określenie grupy odbiorców i dopasowanie godzin publikacji postów do rytmu dnia danej grupy.

W innych godzinach aktywność na Instagramie wykazują osoby pracujące na etacie, w innej młodzież szkolna, a w jeszcze innej przedsiębiorcy czy osoby bezrobotne. To jedna wytyczna, drugą należy uwzględnić w odniesieniu do branży którą się promuje lub w której się działa. Inny cykl dnia mają np. restauracje, inny budowlańcy, nauczyciele itp. Wskazane jest, aby najpierw poobserwować w jakich godzinach zamieszczają swoje posty profile zbliżone do naszego.

4. Rozważne zamieszczanie zdjęć

Zmysł wzroku jest bardzo silny i w wielu przypadkach decyduje o postrzeganiu przez ten pryzmat oglądanych obrazów. Zdjęcia powinny być dobrej jakości i możliwie najmniej podrasowane, aby nie zatracały naturalności w przekazie. Większość odbiorców bez problemu rozpoznaje zbyt wygładzone zdjęcia i niechętnie do nich podchodzi.

5. Zakup pakietów z lajkami

Zakup lajków na Instagramie to metoda bardzo skuteczna i często stosowana przez wielu internetowych celebrytów. W tym przypadku ważne jest, aby dobrze wybrać serwis proponujący taką usługę. Moderowanie profilu poprzez profesjonalne wsparcie serwisu oferującego takie rozwiązanie, zdecydowanie przyspieszy wzrost popularności na Instagramie, a co ważne da możliwość zaoszczędzenia dużej porcji czasu. Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług serwisu Polskielajki.pl . Serwis ten gwarantuje profesjonalną obsługę z wykorzystaniem lajków pochodzących od realnych aktywnych kont instagramowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here