Szukasz innowacyjnego sposobu na zarabianie pieniędzy? Pragniesz czegoś innego aniżeli spędzania czasu w monotonnym pomieszczeniu? Dobrze trafiłeś. W tym artykule pragnę przedstawić ci kilka sposobów na zarabianie pieniędzy przez internet. Jednakże przed podjęciem się jakiejkolwiek z prac internetowych warto zapoznać się z szczegółowym opisem danej profesji. Warto sprawdzić, czy dany sposób na zarobienie pieniędzy będzie odpowiadał twojej osobie jeśli chodzi o wszystkie czynniki, które go dotyczą.

Zestawienie kilku sposobów zarabiania pieniędzy przez internet

Portal Youtube jest powszechnie dość spopularyzowanym środkiem, jeśli chodzi o zarobienie pieniędzy przez internet. Fundamentem, który jest ci potrzebny do osiągnięcia tego celu jest przede wszystkim założenia konta na Youtube. Kolejno, aby móc pozyskiwać z tego profity należy zacząć nagrywać oraz dodawać filmiki na swój kanał. Jednakże ścieżka nie jest tak prosta. Obecnie, na danym portalu znajduje się dość spora liczba tzw. youtuberów, którzy swymi, najczęściej innowacyjnymi pomysłami osiągnęli szczyty jeśli chodzi o liczbę wyświetleń. W zależności od tego jak wysokie będzie zainteresowanie twoim kanałem, będziesz mógł tym sposobem zarobić określoną kwotę pieniędzy poprzez liczbę wyświetleń. Jeśli chodzi o dokładne zarobki to w przeliczeniu, np 10000 wyświetleń pod filmikiem równa się 10 euro, czyli około 40 zł zysku. Idąc tym tropem za 1000000 wyświetleń danego filmiku jesteśmy w stanie zarobić 400 zł.  Zaangażowanie w taką pracę jest dość spore, gdyż internauci mają również swoje wymogi i nie obejrzą byle czego, byle jakiej jakości. Podążając tą ścieżką musisz liczyć się również z kosztami sprzętu dobrej jakości służącemu nagrywaniu oraz zasobie czasu, bez którego dokładna edycja filmiku nie będzie możliwa. 

Lokowanie produktów – można by powiedzieć, że ten sposób na zarobek to czynnik, który w pewnym sensie wynika z kilku innych. Obecnie prócz tego, że youtuberzy, czy blogerzy zarabiają na wyświetleniach danego filmiku, czy posta, ich sposobem na dość łatwy zarobek jest również zareklamowanie danego produktu. Zależnie od tego, czy posiadasz Instagram z dużą liczbą obserwatorów, czy profil na Facebooku lub kanał na Youtube możesz skorzystać z właśnie tejże metody. Wysoka liczba obserwujących łączy się również z wysokim obszarem do zareklamowania danego produktu, więc warto o to zadbać. Ważne jest to w czym się specjalizujesz. Dla przykładu jeśli jesteś blogerką bądź blogerem do przetestowania czy zwykłego zareklamowania możesz otrzymać kosmetyki, ubrania, czy sprzęt elektryczne służący pielęgnacji. W zależności od formy w jakiej przedstawisz dany produkt, odbiór może stać się szerszy, więc tym lepiej dla ciebie. Praca tego typu najczęściej wymaga od ciebie dość dobrego zareklamowania produktu, np. poprzez filmik na Youtube obrazujący jak testujesz dany produkt lub sesję zdjęciową umieszczoną na twoim blogu, w której to masz na sobie ubrania od danego producenta. Statystyczne zarobki za różnego rodzaju lokowanie produktu: post ze stylizacją na blogu – 3500 zł, post na Facebooku, Instagramie – 2000 – 5000 zł, reklama na Youtube – od 15000 zł, post sponsorowany na blogu o produkcie – 12000 zł, konkurs dla czytelników – 16000 zł.

Pisanie na zlecenie i blogowanie – do tego typu pracy na pewno potrzebujesz wolnego czasu oraz smykałki do lekkiego pisania. W wyszukiwarce po wpisaniu fraz „pisanie na zlecenie” bądź „copywriting”, czy „praca dla copywritera” jesteś w stanie odnaleźć dość sporą liczbę ofert, na które możesz odpowiedzieć. Po odnalezieniu witryny internetowej oferującej pracę w usługach copywriterskich, warto zapoznać się z wymogami oraz zasadami, które dana strona przedstawia. Zazwyczaj przed możliwością zalogowania się na tego typu stronę oraz rozpoczęcia pracy, należy napisać przykładowy tekst, według którego nasz przyszły pracodawca określi czy nadajemy się by być copywriterem. Warto, więc wykazać się swoimi umiejętnościami w jak najlepszy sposób. Praca ta wymaga sporej ilości czasu wolnego jeśli pragniemy się w to bardziej zaangażować. Warto również założyć bloga i pisać swoje autorskie teksty, na których również możesz zarobić pieniądze. Zaczęcie blogowanie wcale nie jest trudnym zadaniem, w internecie znajdują się dziesiątki poradników jak np ten: jak założyć bloga w 10 minut. Możesz również założyć bloga na darmowych platformach bez ponoszenia żadnych kosztów. Jest to praca zdalna, więc pisaniem zleceń może jak najbardziej zająć się w swoim łóżku pod ciepłym kocem z kubkiem gorącej kawy. Stawki za zlecenie napisania artykułów lub tekstów na strony internetowe zaczynają się od 2 zł za 1000 znaków a kończą się nawet 50 zł za 1000 znaków w przypadku tekstów specjalistycznych. 

Dzielenie się opinią – oprócz samego lokowania produktów istnieje również takie coś jak dzielenie się opinią. W tym sposobie zarobku przez internet przede wszystkim nie musimy wstydzić się wyrazić swoją prawdziwą opinię. Poprzez ukazanie wad danego produktu umożliwiamy ich producentom poprawienie wadliwego wyrobu lub wyrobu, który nie do końca spełnia nasze wymogi. Być może jest to dla ciebie dziwne, że wydanie negatywnego osądu na temat danego produktu może okazać się użyteczne danej firmie. Jednakże tak właśnie jest, bo tak naprawdę bardzo często producenci wręcz zabiegają o informacje dot. tego, czy dany produkt ci się podoba, czy też nie. Więcej informacji na temat zarabiania i pracy przez internet związanej z wypełnianiem ankiet możesz przeczytać na blogach jak np. www.pracawsieci.net. Można się tam dowiedzieć, że np. portal Opinionoutpost płaci około 3 zł za wypełnienie pojedynczej ankiety, Świat Opinii 10 zł za wypełnienie pojedynczej ankiety, a i – Say płaci około 18 zł za wypełnienie ankiety. Statystycznie wypełniając przykładowo ankiety na różnego typu portalach internetowych jesteśmy w stanie zarobić za godzinę nawet do 20 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here