kosmetyczka
Fot. Pexels.com

Kosmetyczka to jeden z najbardziej popularnych zawodów w ostatnich latach. Wiele osób podejmujących się pracy w tym zawodzie myśli, że są to łatwe pieniądze. Sprawdź jakie kompetencje i wiedzę trzeba posiadać, aby wykonywać ten zawód.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/kosmetyczka-na-czym-polega-jej-praca/

Jakie zabiegi wykonuje kosmetyczka?

Możemy wyróżnić dwa rodzaje zabiegów. Pierwszą grupą są zabiegi pielęgnacyjne, które opierają się na poprawie stanu skóry. Mogą to być zabiegi oczyszczania, liftingujące, korygujące. Przykładowe zabiegi to m.in. oczyszczanie twarzy, maseczki na twarz, szyję i dekolt, peelingi złuszczające.

W drugiej kategorii znajdują się zabiegi upiększające. Mają one za zadanie nieco zmienić wygląd jak ma to miejsce chociażby w makijażu. Twarz bez niego i w nim wygląda zupełnie inaczej. Przykładowymi zabiegami są tu makijaż, stylizacja rzęs, henna rzęs i brwi wraz z regulacją, manicure i pedicure.

Lista zabiegów jakie wykonuje kosmetyczka jest o wiele dłuższa. Wiele zależy od indywidualnie przebytych kursów. Nie ma tu jednej ścieżki kariery. Można zajmować się tylko jedną dziedziną jak makijaż albo zajmować się wykonywaniem kilku czy nawet kilkunastu zabiegów.

Niezbędne umiejętności jakie musi posiadać kosmetyczka

Przede wszystkim osoba na tym stanowisku powinna doskonale znać się na przeprowadzaniu zabiegów wymienionych w poprzednim punkcie. Chodzi zarówno o cały proces wykonania, a także jakie są przeciwwskazania do wykonania go.

Ponadto należy znać się na na podstawach anatomii oraz chemii. Wiąże się to między innymi z przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu, a także ewentualnością wystąpienia reakcji alergicznej. Kosmetyczka doskonale musi zdawać sobie ze wszystkiego sprawę.

Jest to zawód, w którym cały dzień spędza się z innymi ludźmi dlatego tak ważna jest empatia i zrozumienie drugiej osoby. Ważne jest, aby być przez cały dzień uprzejmym dla klientów. Oznacza to, że należy posiadać duże zdolności interpersonalne.

 

Wiele osób chce zostać kosmetyczkami. Jednak przed pójściem na kurs należy się zastanowić ile wiedzy należy w to włożyć. Ponadto warto pamiętać, że niektórzy klienci mogą mieć różnego rodzaju choroby lub podrażnienia jak chociażby wysypka. Będąc na tym stanowisku należy podejść do tematu profesjonalnie.

Zobacz też: http://twojadrogasukcesu.pl/efektywna-nauka-co-zrobic-zeby-lepiej-przyswajac-wiedze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here