Integracje dla Baselinker

0
1972

System Baselinker to z założenia już system integrujący kilka strumieni sprzedażowych w jednym miejscu. Obsługuje takich światowych gigantów e-commerce jak Amazon, eBay, oraz nasze podwórko, t.j. Allegro. Do tego posiada możliwość połączenia z systemami sklepów internetowych, np. Magento, Shoper, WooCommerce, PrestaShop etc. Ponadto w usłudze zaimplementowano menagerów przesyłek kurierskich pozwalających łatwo przygotowywać przesyłki.

Integralność w jednym miejscu

Mnogość platform daje sporo możliwości wyboru, jednakże mało które posiadają tak kompleksowe rozwiązania, aby sprostać wszystkim wymaganiom. Oczekiwania Klientów są bardzo różne co za tym idzie nie można stworzyć produktu idealnego, bowiem zawsze znajdzie się ktoś kto potrzebuje czegoś więcej, mniej bądź zupełnie inaczej skonstruowanego. Przez to zmuszeni jesteśmy do używania coraz to większej ilości programów, aby wykonać inne zadania. Sprawia to o tyle duży problem, że później łączenie wprowadzonych danych do każdego z nich przysparza tylko więcej pracy i problemów zamiast pomagać.

Dlatego powstaje coraz więcej narzędzi mających na celu usprawnienie procesu synchronizacji danych. Jednym z wielu możliwych leków na zbyt dużą rozbieżność różnorodnych narzędzi, aby otrzymać jedno, które obsłuży wszystko inne.

Jak działają integratory?

Integrator to często osobny program, który łączy dwa inne (lub więcej) ze sobą. Integrator może być automatyczny i działać w tle bez wiedzy i ingerencji użytkownika. Może być też wymagana mała interakcja z integratorem celem wymuszenia synchronizacji danych. Chyba już nie ma programów na rynku, które pracują na danych i nie mają możliwości eksportu lub importu danych do i z pliku. Najczęściej używanymi do tego celu formatami są *.xml, *.txt lub *.xls.

Cała integracja polega na tym, że dane z jednego programu są sczytywane do pliku, który zostaje wczytany przez integrator. Następnie wtyczka analizuje plik i wiedząc, które dane są jak zapisane i jak należy je zmienić, aby program docelowy odpowiednio je wczytał. Kolejnym krokiem jest wgranie przekonwertowanego pliku danych do ostatniego programu w tymże łańcuchu. Integrator wykonuje to zadanie w trakcie ułamków sekund znacznie usprawniając przenoszenie danych.

Szybkość działania

Komputery usprawniły wiele zadań, z którymi ludzie mogliby się męczyć kilka minut, dni, a nawet miesięcy czy lat. Najbardziej podstawowym jest kalkulator, którego chociaż raz w życiu każdy używał. Podobnie ma się do tego sprawa z integratorami. Zatrważająca ilość wpisów, które posiadamy w różnego rodzaju bazach danych jest przenoszona w mgnieniu oka, kiedy człowiek siedziałby nad tym nieporównywalnie dłużej.

Praktycznie każdy program może zostać połączony z innym. Chociaż zdarzają się wyjątki. Niektóre z nich posiadają tak niezrozumiale zakodowane dane, że wyeksportowane pliki są możliwe do odczytu jedynie przez nie same. W takim wypadku niestety jesteśmy zmuszeni, albo zmienić program na zupełnie inny lub pracować ręcznie.

Udogodnienia = koszty?

Nie zawsze coś co może nam pomóc jest drogie. Pożegnajmy ten nieszczęsny zabobon. Im popularniejsze platformy chcemy połączyć tym mniej zapłacimy. Przykładowo cena integratora pomiędzy Baselinker – SubiektGT zaczyna się już od 50zł. Wpływ na cenę ma także zawiłość plików, tzn. jak łatwo jest odczytać odpowiednie rekordy z pliku wyeksportowanego i zmienić je na dane łatwe do odczytu przez program importujący.

Do tego dochodzą nam rozwiązania dedykowane. Jeśli żaden z dostępnych na rynku programów nie spełnia naszych oczekiwań musimy zdecydować się na narzędzie pisane specjalnie pod nas. Wtedy musimy się przygotować na nieco większe koszty.

Źródło: https://sellintegro.pl/14-baselinker

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here