Jak wybrać komputer przemysłowy odpowiadający naszym potrzebom?

Komputery przemysłowe ze względu na nazwę kojarzą się z przedsiębiorstwami produkcyjnymi i wydobywczymi. Mają jednak znacznie szersze zastosowanie. Chętnie korzysta z nich sektor rozrywkowy, informacyjny, a także wojsko.

Komputery przemysłowe a te przeznaczone do domowego użytku

Różnice pomiędzy omawianymi typami komputerów są wyraźne i łatwo je zaobserwować. Komputer przemysłowy to znacznie wydajniejsza jednostka, która przystosowana jest do ciągłej pracy przed długi czas. Średnia pomiędzy awariami w wypadku tego typu komputerów wynosi nawet 100 000 godzin. Nierzadko pracują one 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku.Konstrukcja komputerów przemysłowych również jest szczególna. Projektuje się je tak, aby zminimalizować ich podatność na uszkodzenia, zabrudzenia czy zalania. Ważnym czynnikiem jest także odporność na niskie i wysokie temperatury.

Box czy komputer płytkowy?

Komputer przemysłowy typu Box to niewielkie urządzenie, spakowane w szczelną obudowę. Łączą niewielkie rozmiary z ponadprzeciętną wytrzymałością. Przystosowane jest do samodzielnej pracy, ale z możliwością dalszej rozbudowy. Świetnie sprawdza się w monitoringu oraz innych zadaniach polegających na gromadzeniu danych. Zastosowanie tego typu jednostek jest szerokie i bardzo uniwersalne.Komputer jednopłytkowy to urządzenie pozbawione obudowy. Elementy komputera umieszcza się na pojedynczej płytce, którą następnie montuje się w szafach lub maszynach takich jak automaty do gier lub bankomaty. Ich największym atutem jest długi czas bezawaryjnej pracy. Wyposażone są w liczne gniazda umożliwiające podłączenie dodatkowych modułów. Zużywają niewiele energii.

A może komputery panelowe?

Komputery przemysłowe typu panelowego z powodzeniem stosuje się w przemyśle i militariach. Jednostki mają charakter zwarty, łączący komputer z monitorem, nierzadko dotykowym. Komputer panelowy nie wymaga dodatkowej konfiguracji, co jest jego niewątpliwym atutem. Równie ważna jest energooszczędność. Komputery panelowe chętnie wykorzystuje się w transporcie i w sprzętach medycznych. Ich kompaktowy charakter odzwierciedla potrzeby wielu potencjalnych użytkowników. Spośród wszystkich komputerów przemysłowych cieszą się one największą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here