Skaner

Bez wątpienia żyjemy w czasach wirtualnego przetwarzania i zapisywania informacji. Najpierw jednak trzeba je pozyskać. I tutaj niezbędnikiem w domu i w biurze jest skaner. To nie tylko dodatek w urządzeniu wielofunkcyjnym, ale niezastąpione urządzenie eksportujące zdjęcia, ilustracje i teksty  na twój komputer, co z kolei pozwoli w szybki i łatwy sposób odnaleźć online potrzebne w danym momencie dane. Które z nich są nieocenioną pomocą w pracy zdalnej czy biurowej?

  1. Nowoczesna digitalizacja
  2. Skaner kompaktowy 
  3. Kamera skanująca i skaner 3D 

Nowoczesna digitalizacja 

Zamiana na odpowiednik cyfrowy obrazów i danych z pewnością zaoszczędzi twój czas i wysiłek, a w dobie pandemii skaner może okazać się niezbędnym urządzeniem. Nie tylko eksportujesz dane z kartki, ale też możesz je modyfikować. Nie potrzebujesz nawet kabla zasilaniaa dzięki wbudowanym funkcjom wi-fi możesz przesyłać informacje nawet na swojego smartfona. Ważny jest jednak wybór wysokiej jakości urządzenia, które pozwoli zachować odpowiednią kolorystykę i rozdzielczość, a przy tym jest dostosowany do twoich oczekiwań. 

Skaner kompaktowy 

Skaner, który nie tylko eksportuje treści z kartek, ale i różnej grubości formatu dokumenty jest nieoceniony w wielu rodzajach pracy biurowej. Szybko, sprawnie i dokładnie, to jest to czego wymagasz od takiego urządzenia. Szczególnie przydatny do skanowania paragonów, wizytówek, czy plastikowych kart. Dołóż do tego małą obudowę i wyjątkowo smukłe wzornictwo, możliwość skanowania bez rozgrzewki już w półtorej sekundy, a wymarzony skaner mobilny jest w twoim zasięgu ręki. Możesz go zabrać nawet w podróż, a dzięki oprogramowaniu do obróbki dokumentów i grafiki typu możesz automatycznie eksportować zapisane dane. Wygoda i pełen profesjonalizm gdziekolwiek jesteś. 

Kamera skanująca i skaner 3D 

Skaner z kamerą skanującą to wyjątkowy komfort przy skanowaniu grubych dokumentów czy kartek z segregatora. Wystarczy położyć książkę pod kamerą, otworzyć i przytrzymać krawędzie palcami. Urządzenie posiada funkcję  automatycznego spłaszczania podczas rozpoznawania tekstu i usuwana palców z obrazu. Odczytany plik dzięki oprogramowaniu integruje mechanizm OCR, który konwertuje zeskanowane dane do formatu PDF , wystarczy przerzucić stronę.  Szczegółowe parametry zależą oczywiście od modelu skanera. 

Z kolei skaner 3D przeznaczony jest do profesjonalnych zastosowań, jak chociażby w inżynierii odwrotnej do projektowania produktu czy zachowania dziedzictwa kulturowego. Na rynku mamy już bogatą  ofertą nowoczesnych skanerów 3D, które już w ciągu minuty przechwytują niewielki obiekt pod kątem 360 stopni. 

Rzeczywiście, obecnie skanery nie tylko ułatwiają naszą pracę ale też otwierają nowe możliwości. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here