Po co nam opisy kategorii w sklepie internetowym

Z jednej strony opisy kategorii są swoistym punktem informacyjnym dla potencjalnych klientów, z drugiej zaś mają bardzo duży potencjał jeśli chodzi o SEO. Opis kategorii jest idealnym miejscem nie tylko po to, aby wplatać słowa kluczowe na które zamierzamy się pozycjonować, ale także zastosować wewnętrzne linkowanie. Unikalny opis kategorii pozwoli wyróżnić naszą ofertę.

Co powinny zawierać opisy kategorii?

Od czego zacząć pracę nad opisami kategorii? Otóż opisy kategorii, aby były powabne, zgrabne oraz było gdzie wkładać SEO powinny być swoista odpowiedzią na wiele zagadnień. Między innymi jakie produkty kategoria ta zawiera? Czym charakteryzuje się? Czy zawiera produkty od znanych producentów?

Gdy już poznamy odpowiedzi na te pytania, to mamy pewnego rodzaju szkielet, który możesz zacząć wypełniać już treścią.

Co w opisach kategorii jest najważniejsze?

Na pewno jest to sama persona. Musimy wiedzieć kim jest nasz klient. Nakreślenie profilu naszego potencjalnego klienta pomoże nam wczuć się w rolę nabywcy produktu. Na jego miejscu powinniśmy się postawić i zastanowić co by go interesowało. Opisy kategorii to krótkie przedstawienie oferty. Kolejna kwestia to słowa kluczowe. Jest to istny wabik na boty. To właśnie boty poinformują algorytm o czym jest dana podstrona i strona. Warto stosować odmiany, a poza tym także synonimy fraz kluczowych dla konkretnej kategorii.

opisy kategorii

Zrozumiałe opisy kategorii

Opisy kategorii muszą być zrozumiały. W żadnym wypadku nie stosujmy bełkotu. Opisy muszą być konkretne. Poza prezentacją kategorii warto się skupić na samym języku korzyści. Innymi słowy powinniśmy naszkicować to wszystko co potencjalny klient zyska nabywając akurat te, a nie jakieś innego produkty.

Na sam koniec warto dodać, że opis powinien być długi odpowiednio. Średnio podaje się, że opis kategorii powinien zawierać między 2000 – 3000 znaków. Dla niektórych może to być trudne do zrobienia, ale proszę mi wierzyć, że naprawdę się da. Z czasem nabierzemy wprawy i będzie nam to szło bardzo gładko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here