zamienniki tuszy do drukarek hp

Znalezienie idealnej drukarki, dopasowanej do swoich potrzeb jest nie lada wyzwaniem. Rynek elektroniczny oferuje nam bardzo szeroki wybór tego rodzaju urządzeń, co wcale nie ułatwia zadania. Drukarki różnią się nie tylko ceną, ale też dodatkowymi funkcjami, sposobem druku czy wielkością. Na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy sprzęt?

Wybieramy drukarkę – od czego zacząć?

Po podjęciu decyzji dotyczącej zakupu drukarki na samym początku musimy zdecydować, na jaką technologie druku postawimy. Mamy wiele możliwości, ale najpopularniejsza są drukarki atramentowe oraz laserowe. Czym się różnią? Drukarki atramentowe działają w oparciu o tusz – ich zaletą jest niska cena zakupu, kompaktowe wymiary, możliwość drukowania zdjęć oraz materiałów w kolorze. Za wadę można natomiast uznać wysokie koszty eksploatacji – które jednak można obniżyć, wybierając zamienniki tuszy do drukarek HP. Co więcej, tusz w drukarkach atramentowych zasycha, gdy jest nieużywany przez dłuższy czas, przez co nie nadaje się potem do użytku.

Urządzenia laserowe, wykorzystują do drukowania tonery. Są to urządzenia droższe w zakupie, jednak o wiele niższych kosztach eksploatacji. Dostarczają dobrej jakości wydruki, jednak w standardowych modelach brakuje możliwości tworzenia kolorowych grafik czy napisów. Drukarki laserowe są większe, ale wydajniejsze i szybsze w działaniu – często wybierane są do większych biur i firm, w których drukuje się dużo czarno-białych faktur. W warunkach domowych, jeżeli jedynie raz na jakiś czas potrzebujemy wydrukować kilka stron, z powodzeniem wystarczy nam drukarka atramentowa.

Oprócz drukarek laserowych i atramentowych możemy zdecydować się również na urządzenie wielofunkcyjne, czyli 3 w 1. Są to zazwyczaj duże sprzęty, które pozwalają nie tylko na drukowanie, ale też kopiowanie i skanowanie dokumentów. Na kserokopiarkę zazwyczaj decydują się większe firmy.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Wśród przydatnych funkcji, które posiadają drukarki lub urządzenia wielofunkcyjne, znajduje się możliwość druku dwustronnego, pozwalająca zaoszczędzać czas oraz papier. Opcja ta jest bardzo praktyczna przy tworzeniu ulotek, broszur i katalogów. Do użytecznych dodatków należy też automatyczny podajnik dokumentów oraz bezprzewodowa komunikacja urządzenia z komputerem za pomocą sieci WI-FI. Niektóre modele pozwalają na drukowanie dokumentów w różnych formatach – nie tylko standardowych A4 – oraz na papierze o różnej gramaturze. Drukarki mogą też być wyposażone w port USB oraz intuicyjny panel sterowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here