Akcesoria do drukarki

Drukarka stanowi oprócz komputera sprzęt, z którego korzystamy regularnie w domach i miejscach pracy i często naprawdę trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez tego niezmiernie przydatnego urządzenia. Zazwyczaj już na etapie poszukiwania odpowiedniej drukarki staramy się znaleźć model najbardziej dopasowany do naszych potrzeb pod względem czasu drukowania, jakości wydruku oraz sposobu działa. Wciąż można bowiem wybierać pomiędzy urządzeniami laserowymi i atramentowymi. Na tym jednak możliwości nowoczesnych drukarek się nie kończą. Istnieje sporo praktycznych akcesoriów, które zwiększają funkcjonalność domowych urządzeń drukujących. Które z nich warto wybrać? Jeśli jesteście ciekawy, zapraszamy do lektury.

Kable i kabelki a drukarka

Choć większość nowoczesnych urządzeń drukujących działa za pośrednictwem sieci WiFI, często chcemy podłączyć drukarkę do komputera. I w tym przypadku pojawia się problem, gdyż udostępniany w zestawie kabel USB jest zazwyczaj krótki i niepraktyczny.

Dlatego też od razu, kupując drukarkę, warto zaopatrzyć się w przewód odpowiedniej długości, dostosowany do potrzeb przestrzeni, w której będziemy użytkować drukarkę. Niech będzie wystarczająco długi, żeby nie ograniczał ruchów oraz pozwalał na swobodne używanie sprzętu dokładnie tak, jak potrzebujemy.

Tusze lub tonery do drukarek – wybrać oryginały czy zamienniki?

Sam wybór drukarki to jeszcze nie wszystko. W trakcie eksploatacji niejednokrotnie staniemy przed wyborem: czy powinniśmy kupić tusze oryginalne, czy raczej postawić na zamienniki.

Na korzyść tych pierwszych przemawia fakt, że zostały stworzone właśnie do tego urządzenia, są z nim w pełni kompatybilne i zrobiono je ze składników gwarantujących optymalne użytkowanie bez problemów technicznych. Ich podstawową wadą jest jednak zazwyczaj wysoka cena.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku zamienników. Jeśli zdecydujemy się na produkty renomowanych dostawców oraz dobierzemy odpowiednią wielkość akcesoriów, wówczas powinny działać sprawnie i być kompatybilne z urządzeniem. Zamienniki oferują nieco niższą jakość wydruku niż oryginalne tusze lub tonery, jednak często jest to różnica nawet niedostrzegalna gołym okiem. Co ciekawe nierzadko wyróżnia je zdecydowanie wyższa wydajność niż w przypadku części oryginalnych, a przy tym kosztują zdecydowanie mniej. A to argument przekonujący sporą grupę użytkowników.

Który wariant zatem wybrać? Należy dobrać tusze lub tonery do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Oryginalne części są zawsze bezpieczniejsze i gwarantują optymalną jakość druku. Zamienniki kuszą z kolei niższą ceną oraz wysoką wydajnością.

Środki czyszczące – czyli jak utrzymać drukarkę w dobrej kondycji?

Drukarki podobnie jak cały sprzęt komputerowy należy regularnie czyścić. Potrzebujemy do tego zazwyczaj miękkiej szmatki z mikrofibry, specjalnego płynu do czyszczenia sprzętu oraz ewentualnie sprężonego powietrza.

Płyn należy wylewać lub rozpylać na szmatkę i dopiero z jej pomocą usuwać zabrudzenia z powierzchni drukarki, nie zapominając o dokładnym oczyszczeniu szyby skanera, jeśli posiadamy urządzenie wielofunkcyjne.

Do zakamarków oraz innych trudnych w czyszczeniu miejsc warto użyć sprężone powietrze, które pomaga przedmuchać zalegający na drukarce kurz.

Etui na drukarkę – nie tylko do przenoszenia

Coraz więcej firm wprowadza do swojej oferty niewielkie i kompaktowe drukarki przenośne, które nadają się do używania w plenerze, poza domem lub siedzibą firmy. Usprawnia to znacząco codzienną pracę.

Trzeba jednak pamiętać, że drukarki nie powinno się przewozić luzem. Lepiej zapakować ja w specjalne pokrowce, chroniące przed zabrudzeniami, a także ochraniają przed uszkodzeniami mechanicznymi, do których może łatwo dojść podczas przewożenia lub przenoszenia sprzętu.

Praktyczne pokrowce mogą być także niezmiernie przydatne, jeśli w domu korzystamy z drukarki sporadycznie. Wówczas ochronią ją przed niepotrzebnym zabrudzeniem w czasie bezczynności. Z kolei w przypadku dalszych wyjazdów lub przygotowania drukarki do przeprowadzki, należy zastosować trwałe i mocne opakowania oraz dodatkowo zabezpieczyć wnętrze pakunku – np. folią bąbelkową. Takie akcesoria ochronne znajdziemy w E-hurtownia-opakowan.pl.

Akcesoria do drukarek – przydatne drobiazgi, które usprawniają pracę

Patrząc na listę wymienionych powyżej akcesoriów do drukarek, można stwierdzić, że w większości przypadków są to niezmiernie przydatne produkty, które albo umożliwiają pracę, albo zwiększają komfort drukowania.

Warto zatem znaleźć odpowiednie akcesoria, dostosowane do posiadanego modelu drukarki, żeby codzienne obowiązki stały się znacznie przyjemniejsze i prostsze w realizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here