znaczenie certyfikatu SSL

Internet już dawno przestał być jedynie opcją wyszukiwania informacji w internecie. Wielu użytkowników używają sieci na co dzień zarówno w pracy, jak i prywatnie. Korzystają z bankowości elektronicznej, robią zakupy i załatwia sprawy urzędowe. Jednym z głównych zagrożeń internetu jest wyciek danych poufnych. Za pomocą certyfikatu SSL można zidentyfikować partnerów biznesowych i przesłać ważne dane w postaci zaszyfrowanej. Hosting z certyfikatem SSL znacznie zwiększa bezpieczeństwo w internecie.

Do czego służy certyfikat SSL?

Ważnym aspektem korzystania z internetu jest ochrona danych i kwestia poufności. Pieniądze lub poufne dane osobowe powinny docierać tylko tam, gdzie muszą, na przykład do urzędu skarbowego. Podobnie jak w prawdziwym życiu, ostrożność jest również wymagana w internecie.
W tym celu stosuje się certyfikat SSL, który chroni poufne dane. Pierwszy krok w kierunku bezpieczeństwa danych to skrót „https” (Hyper Text Transfer Protocol Secure) przed rzeczywistym adresem URL lub domeną. Https zapewnia, że ​​dane są zaszyfrowane, można to rozpoznawać po kłódce przed stroną w oknie przeglądarki.

Czym jest SSL – Secure Sockets Layer?

SSL to skrót od Secure Sockets Layer i oznacza coś w rodzaju „poziom bezpiecznego połączenia”. Szyfrowanie odbywa się w ten sposób, że drugie połączenie jest nawiązywane przez istniejącą linię, protokół nagrywania szyfruje połączenie między komputerami i sprawdza, czy dane docierają po drugiej stronie, tak jak zostały wprowadzone po jednej stronie. W tym celu zawsze sprawdzane są małe pakiety danych.

SSL jako cyfrowy dowód tożsamości

Protokół SSL handshake jest używany do przesyłania danych osobowych, a metoda fragmentacji i szyfrowania jest wybierana przed rozpoczęciem wymiany danych. Nadawca oraz odbiorca używają następnie pakietów danych o tym samym rozmiarze i tej samej procedury zarówno do szyfrowania, jak i do deszyfrowania. Certyfikat SSL jest rodzajem cyfrowego dowodu tożsamości. Jest wydawany przez urząd certyfikacji i przypisywany do konkretnej osobie lub firmy wraz z kluczem do weryfikacji podpisu. Urząd certyfikacji potwierdza certyfikat swoim podpisem cyfrowym. W ten sposób pochodzenie można uzyskać z kodu w Internecie.

Jak rozpoznać połączenia chronione przez protokół SSL?

Połączenie z certyfikatem SSL jest łatwe do rozpoznania, a status SSL łatwy do sprawdzenia. Wskazuje na to protokół https://, kłódka w przeglądarce i zielony pasek adresu.

Jak uzyskać certyfikat SSL?

W tym celu istnieją różne możliwości. Przede wszystkim są to certyfikaty SSL z urzędów certyfikacji. Jednak znacznie łatwiej i wygodniej jest złożyć zamówienie u dostawcy usług hostingowych, który oferuje hosting SSL.
Zazwyczaj hosting z SSL można zamówić bezpośrednio przez stronę internetową.

Jak jest zintegrowany certyfikat SSL?

Certyfikat SSL jest instalowany na serwerze obsługującym domenę i jest połączony z certyfikatem. Dostawcy usług hostingowych, zajmują się instalacją w ramach zamówienia.

O jakiej nazwie zamawia się certyfikat SSL?

Zamawiając certyfikat SSL dla firmy, ważne jest, aby nazwa firmy była zgodna z wpisem właściciela domeny. Za określoną domenę jest odpowiedzialny ten, kto rejestruje domenę. Prawidłowe informacje można sprawdzić za pomocą zapytania w bazie Whois. Oznacza to, że certyfikat można przypisać dokładnie jednej firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here