Jak nagrywać swoje sportowe wyczyny – kilka przydatnych informacji

Sport to Twoja pasja i chciałbyś dzielić się nią z całym światem? Dzięki współczesnej technologii możesz to robić z łatwością i przyjemnością. Wystarczy Ci kamera sportowa lub smartfon i możesz ruszać zdobywać szczyty gór, morskie fale czy bezdroża. A później podzielisz się swoimi wrażeniami w internecie.

Wybierz odpowiedni sprzęt

Do nagrywania sportowych wyczynów niezbędna będzie Ci kamera. Do dyspozycji masz kilka opcji. Aktualnie doskonale do tego celu sprawdzają się smartfony. Za ich pomocą możesz nagrać film nawet w rozdzielczości 4K. Jeśli jednak zależy Ci na komforcie użytkowania, a telefon wolisz mieć w kieszeni, najlepszym wyborem będzie profesjonalna kamera sportowa.

Poznaj najlepsze kamery sportowe!

Za pomocą kamery sportowej na odpowiednim stelażu wygodnie nagrasz swoje zjazdy na snowboardzie, przejazd ekstremalnym szlakiem rowerowym czy inne sportowe wyczyny. Zanim podejmiesz decyzję odnośnie modelu sprawdź bogactwo dedykowanych akcesoriów – niektóre z nich nadają się do montażu jedynie na kasku, inne możesz zainstalować na kierownicy roweru lub w innym miejscu.

Wybierz odpowiedni sprzęt

Poza kamerą powinieneś rozważyć także zakup sprzętu do obróbki nagranego filmu. Wbrew pozorom to właśnie montaż (a jest on niezbędny do umieszczenia w sieci ciekawego nagrania) zajmuje najwięcej czasu. Warto go sobie skrócić sklejając sceny na szybkim i wydajnym sprzęcie, który nie zawiesi się podczas przetwarzania ciężkich plików jakimi ją nagrania w dużej rozdzielczości. Nie bez znaczenia jest oczywiście także program do obróbki filmów, z którego korzystasz.

Ucz się od najlepszych

Zastanawiasz się, jak powinien wyglądać Twój filmik z wyczynów sportowych? Najlepszym pomysłem jest podejrzenie, jak to robią profesjonaliści. Z pewnością masz swoich ulubionych youtuberów, których aktywność podziwiasz i regularnie obserwujesz na portalach społecznościowych. Nie namawiamy Cię do plagiatów, ale lekka inspiracja ich stylem, sposobem prowadzenia kamery i samymi sportowymi pomysłami jest jak najbardziej wskazana. Nie bój się naśladować i korzystać z zamieszczanych przez specjalistów wskazówek – z czasem nabierzesz wprawy i zaczniesz odkrywać swój własny styl, a Twoje pomysły będą coraz lepsze. A w przyszłości może to Ty zaczniesz udzielać wskazówek?

Planuj co i jak nagrasz

Planuj co i jak nagrasz

Wiele osób podchodzi do nagrywania filmików na żywiole. Filmując przez cały czas i nie przywiązując uwagi do czasu powstawania konkretnych scen możesz popaść we frustrację próbując znaleźć ciekawy materiał podczas montażu. Dlatego zanim cokolwiek nakręcisz, przemyśl dokładnie, co chcesz pokazać. Czy ma to być długi film, czy jedynie kilkuminutowa zajawka? Czym tak naprawdę chcesz się pochwalić przed internautami? Mając plan będzie Ci łatwiej wybrać właściwe sceny, wzrośnie też Twoja motywacja, by cały czas gdy kamera jest włączona być w najlepszej formie.

Nie bez znaczenia jest także częstotliwość publikowania filmów. Jeśli chcesz zyskać popularność w mediach społecznościowych, powinieneś regularnie umieszczać w nich swoje wyczyny. Jeśli nie często masz możliwość nagrywania nowych przeżyć, rozdziel poszczególne wypady na kilka różnych filmów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here