dropshipping

Dropshipping to nowoczesny i ekonomiczny sposób prowadzenia sprzedaży internetowej. Czym dokładnie jest taka metoda e-sprzedaży i jak działa? Poniżej najważniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Dropshipping to model sprzedaży internetowej, w którym kwestie dotyczące magazynowania i dostarczania towaru znajdują się nie po stronie e-sklepu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej sprzedaży przez internet, ale po stronie hurtowni bądź producenta. Tego typu rozwiązanie sprawia, że osoba prowadząca sklep internetowy nie musi martwić się o takie sprawy jak: 

  • magazynowanie towaru i opłaty z tym związane
  • realizacja zamówień
  • niesprzedany towar, który traci na wartości  

 Właściciel e-sklepu koncentruje się wyłącznie na promocji i pozyskiwaniu klientów. 

Dropshipping z redcart – krok po kroku 

Jak zacząć sprzedawać w systemie dropshipping? Wszystkie czynności są bardzo proste. Poniżej krótka instrukcja. 

  1. Założenie działalności gospodarczej ‒ to warunek konieczny. Osoby prywatne nie mogą korzystać z opisywanego modelu sprzedaży. 
  2. Wybór hurtowni zintegrowanej ze sklepem internetowym RedCart.
  3. Integracja hurtowni ze sklepem internetowym. W celu uzyskania szczegółowych informacji, należy skontaktować się z wybraną hurtownią.
  4. Uzgodnienie warunków współpracy, na przykład kwestii dotyczących polityki cenowej, częstotliwości aktualizacji ofert, dodatkowych kosztów współpracy, warunków zwrotów i reklamacji oraz innych istotnych kwestii. 
  5. Podpisanie umowy z hurtownią – w umowie powinny znaleźć się informacje dotyczące sposobu rozliczeń z dostawcą, czasu realizacji zamówień, zasad pakowania artykułów, praw i obowiązków każdej ze stron. 
  6. Po zakończonej pomyślnie integracji, zainteresowany uzyskuje dostęp do różnego typu artykułów, którymi może zarządzać w swoim e-sklepie. Możliwe jest wykonywanie takich działań, jak import zdjęć i opisów produktów czy wybór artykułów konkretnych producentów.  
  7. Pozostaje już tylko rozpoczęcie promocji i sprzedaży. 

Podsumowanie

Dropshipping różni się od klasycznej sprzedaży przez internet. Przede wszystkim zwalnia sprzedawcę z kosztów magazynowania towaru czy z realizacji zamówień. Zadaniem właściciela e-sklepu jest promocja i kontakt z klientem. Aby zacząć sprzedaż w modelu dropshipping, należy założyć działalność, wybrać hurtownię, ustalić szczegóły współpracy i zintegrować hurtownię ze swoim sklepem. 

Już dziś otwórz swój sklep RedCart i odbierz kupon -10%!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here