Masaż gorącymi kamieniami

To właśnie masaż gorącymi kamieniami cieszy się dzisiaj największą popularnością, biorąc pod uwagę wszystkie relaksacyjne zabiegi na ciało. Okazuje się, że jeśli tylko jest wykonany w sposób profesjonalny, pozostaje całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu, a jednocześnie przynosi mnóstwo korzyści. Poznaj zalety odprężającego zabiegu już teraz. 

Jak wykonuje się masaż gorącymi kamieniami?

Ciepło działa kojąco, ale również fizjoterapeutycznie. Masażysta przykłada do skóry ciała, najczęściej pleców rozgrzane kamienie, a samą skórę najczęściej smaruje ciepłym olejem dla jeszcze lepszego poślizgu. Masaż wykonywany jest we wstępnym etapie poprzez technikę głaskania, co daje doskonały efekt rozluźniający. 

Relaksujący masaż gorącymi kamieniami wykonuje się różnymi technikami, za każdym razem jest jednak delikatny i lekki. Ciało nie jest uciskane ani ugniatane, nie odczuwa się również ciężaru kamieni. 

Każda seria trwa od 60 do 90 minut, a taki rodzaj masażu można wykonywać wielokrotnie, nawet w niewielkich odstępach czasu. 

Czy każdy może poddawać się masażowi gorącymi kamieniami?

Chociaż masaż gorącymi kamieniami uznawany jest za całkowicie bezpieczny, a jego efekty są jedynie rozluźniające, to nie może z niego korzystać każdy. Przeciwwskazaniem są choroby skórne, stan zapalny organizmu, gorączka, zakrzepowe zapalenie żył, nadciśnienie tętnicze czy choroby serca. 

Na jakie efekty można liczyć?

Podkreśliliśmy już, że masaż gorącymi kamieniami odpręża, daje ukojenie po ciężkim dniu, niweluje napięcie mięśniowe. Jest też doskonały w ramach terapii na stres, ale wykazuje również pozytywne efekty, jeśli uwzględnia się funkcjonowanie organizmu. Skóra jest lepiej dotleniona, usprawniony zostaje przepływ krwi oraz limfy, gorące kamienie pobudzają organizm do naturalnego oczyszczenia i pozbywania się toksyn. Co więcej, relaksujący masaż gorącymi kamieniami sprawdza się także w celach dbałości o skórę. Jeśli zabiegi tego rodzaju są realizowane systematycznie, skóra zostaje wygładzona oraz ujędrniona, kamienie zwalczają również cellulit. 

Pamiętaj, że masaż gorącymi kamieniami może dawać optymalne efekty tylko wtedy, gdy jest wykonywany w sposób profesjonalny. Najlepiej skorzystać z renomowanych gabinetów masażu, w których pracują wykwalifikowani specjaliści. Regeneracja, odprężenie, usuwanie napięcia mięśniowego i wpływ na skórę będą zauważalne, jeśli do masażu wykorzystuje się właściwie rozgrzane kamienie, a sama technika masowania jest dobrana wedle indywidualnych preferencji. Do realizacji rozgrzewającego i kojącego masażu gorącymi kamieniami używa się z reguły kamieni bazaltowych z lawy wulkanicznej. Nieodpowiednio wykonany masaż może nie tylko uszkodzić skórę, ale również sprawić ból i wpłynąć negatywnie na stan mięśni i układu nerwowego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here