Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie strony internetowej w dzisiejszych czasach jest koniecznością. Wysoka pozycja w Google jest gwarancją tego, że klienci szukający twoich usług cię znajdą. Jak więc to zrobić, by nasza strona internetowa osiągała wysokie pozycje w wyszukiwarce.

Local SEO

Jednym ze sposobów na znalezienie się wysoko w wynikach wyszukiwania jest skorzystanie z możliwości, jakie daje pozycjonowanie lokalne, zwane także local SEO. Klienci, szukając usługi w danym miejscu, chcą wyniki uzyskać szybko i sprawnie. Jeżeli więc wpisują fryzjer, będąc w Gdańsku, oczekują wyników salonów fryzjerskich, które są najbliżej, nie zaś tych, które zlokalizowane są w Warszawie. Tak więc lokal SEO wspiera lokalnych przedsiębiorców – warto więc to wsparcie wykorzystać.

Jak pozycjonować lokalnie?

Pozycjonowanie lokalne nie jest trudne. Istnieje wiele sposobów na poprawę widoczności strony. Jednym z nich jest stosowanie fraz kluczowych z nazwami miejscowości, takich jak na przykład fryzjer Gdańsk. Nazwa miejscowości powinna się znaleźć także w nagłówkach w tekście, ponieważ roboty indeksujące Google zwracają uwagę na treści zawarte w nagłówkach. Zadbać należy o linki z wartościowych źródeł, zwłaszcza z serwisów lokalnych.

Google Moja Firma

Często niedocenianą, aczkolwiek bardzo przydatną usługą jest wizytówka Google, zwana Google Moja Firma. Należy w niej uzupełnić wszystkie informacje, które mogą być przydatne klientowi, na przykład dokładny adres, wskazówki dojazdu czy godziny otwarcia. Atrakcyjność wizytówki podniosą także umieszczenie logo firmy czy zdjęć. W wizytówce Google pojawiają się także opinie użytkowników – zadbaj o to, by były one pozytywne i pamiętaj, by odnieść się również do tych negatywnych.

Pozycjonowanie lokalne jest sposobem na poprawę widoczności strony i zdobycie klientów, którzy znajdą cię w Internecie. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie skorzystać z możliwości, jakie daje pozycjonowanie, skorzystaj z oferty profesjonalistów, którzy sprawnie wypozycjonują twoją firmę w wybranym rejonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here