Pozyskiwanie linków SEO

Jedną z najbardziej popularnych metod pozyskiwania linków są artykuły gościnne. Wbrew pozorom ta metoda nie jest zbyt prosta, a także zbyt szybka jednak potrafi podnieść znacząco pozycje naszej strony internetowej, jak również ściągnąć odpowiednio stargetowany ruch oraz potencjalnych klientów. Warto pamiętać, iż są to naturalne oraz dobre linki z różnorodnych serwisów, które są pomiędzy sobą odpowiednio powiązane tematycznie. Jedną z największych platform, którą można wykorzystać do tego zadania jest WhitePress. Jest to jedna z największych platform content marketingowych w Polsce, gdzie większość udziałów wykupiła Grupa NetSprint w 2016 roku. Oto kilka porad w jaki sposób można skutecznie pozyskiwać za jej pomocą linki SEO.

W jaki sposób działa WhitePress?

WhitePress to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto pragnie zająć się skutecznym pozyskiwaniem linków. Tego typu platforma w opinii wielu użytkowników potrafi przede wszystkim wspierać działania biura prasowego, jak również współpracę z influencerami. Jednak jej główną zaletą jest właśnie pozyskiwanie linków i pozycjonowanie stron w Google.

W opinii autorów tej platformy jest ona w dużej mierze pośrednikiem pomiędzy wydawcami oraz reklamodawcami. Jedną z podstawowych usług, w której pośredniczy wspomniana platforma jest przede wszystkim publikacja artykułów sponsorowanych. Zalicza się do tej grupy także notki prasowe, jak również treści content marketingowe. Zatem jak można zauważyć nie jest to typowe narzędzie SEO. Jednak autorzy WhitePress piszą, iż ponad połowa publikacji wykonywanych za pomocą tej platformy jest właśnie przeznaczona pod SEO. Jest to doskonałe narzędzie marketingowe do promocji każdej witryny. Zatem na czym dokładnie polega jego zasada działania?

Swoją przygodę z platformą WhitePress możemy rozpocząć rejestrując się na stronie internetowej https://www.whitepress.pl/influencer/. To właśnie dzięki temu możemy poznać „od kuchni” jak wygląda działanie takiej platformy. Warto wiedzieć, iż po takiej rejestracji na nasz adres e-mail przyjdzie odpowiedni link. Należy w niego kliknąć i tym samym potwierdzić swoją rejestrację. Bez tego kroku nasze konto nie będzie aktywne.

Jak już wcześniej wspomniano platforma WhitePress jest przede wszystkim pośrednikiem pomiędzy wydawcą, a reklamodawcą. Za pomocą konta na platformie wydawcy mogą dodawać swoją stronę do serwisu. Jest ona kolejno weryfikowana między innymi pod względem jakości, jak również wyglądu oraz odwiedzalności. Pod uwagę brana jest także ocena merytoryczna takiego serwisu. Z kolei zainteresowani reklamodawcy w tym przypadku mają możliwość publikowania swoich artykułów na tego typu blogach. Jak wynika z najnowszych obliczeń pozyskanie przykładowego linka może zająć dużo czasu. Wyliczono, iż takie działanie może obejmować aż 11 kroków. Jednak nie powinniśmy się zbyt tym martwić, ponieważ większość tych kroków przejmuje właśnie platforma.

To WhitePress zajmuje się między innymi wyszukiwaniem blogów z danej branży, jak również oceną jakości wspomnianych blogów. Dla platformy istotne jest także zebranie odpowiednich parametrów SEO, jak również kontakt z właścicielami blogów. WhitePress zajmuje się także między innymi ustaleniem kosztów publikacji. Dzięki temu, iż większość tego typu obowiązków spada właśnie na serwis, klient nie musi poświęcać na takie działania zbyt dużo wolnego czasu. Należy mieć świadomość, iż spraw o które trzeba się zatroszczyć jest naprawdę wiele. Jest to szczególnie istotne, gdy w ciągu miesiąca zlecamy bardzo dużo publikacji. Klient rozpoczyna od zlecenia danego artykułu wybranemu dziennikarzowi lub też mamy możliwość sami dodania wybranych treści. Po akceptacji tekstu przez platformę z bazy możemy wybrać serwis, gdzie chcielibyśmy opublikować nasz artykuł. Kolejnym krokiem jest wniesienie odpowiedniej opłaty i tym samym po około 2 lub też 3 dniach roboczych publikacja jest już gotowa.

Dodajemy stronę w celu promocji

Dodanie strony w WhitePress w celu jej promocji jest szybkie i przyjemne. Po zalogowaniu na swoje kontro w platformie wystarczy jedynie kliknąć na przycisk „Reklamodawca” i kolejno na czerwony przycisk, który jest opisany hasłem „Dodaj stronę internetową”. W platformie znajdziemy także sekcję serwis. Jest tam krótki formularz, gdzie można podać adres promowanej strony oraz nazwę naszego projektu. Jest tam także zakładka artykuły sponsorowane, gdzie możemy określić tematykę naszych portali, na których kolejno będziemy umieszczali artykuły. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, iż bardzo to pomaga podczas wyszukiwania w przyszłości. To właśnie tutaj możemy nadać naszym artykułom kilka różnych tematyk. Z kolei jeżeli będziemy chcieli wyszukać daną tematykę, możemy określić ją tylko jeden raz. Na platformie znajdziemy także bardzo popularną w ostatnim czasie sekcję artykuły eksperckie. W tym miejscu mamy możliwość określenia tematyki serwisów, które będą zainteresowane publikacją naszych artykułów eksperckich, czyli artykułów bezpłatnych. Warto pamiętać, iż na końcu mamy możliwość zdefiniowania stałej stopki, która może pojawiać się we wszystkich artykułach związanych z tym projektem.

Wysokiej jakości artykuły eksperckie

Artykuły eksperckie to dziedzina, od której właśnie platforma rozpoczęła swoją działalność. W tej sekcji możliwe jest między innymi dodanie treści nowego artykułu, jak również zamówienie napisania nowego artykułu, a także sprawdzenie bazy poszukiwanych tematów. Nie możemy zapominać także o tym, iż możliwe jest również sprawdzenie bazy poszukiwanych tematów, a także zobaczenie listy artykułów oczekujących jeszcze na publikację. Użytkownik ma także możliwość zobaczenia listy nieaktywnych artykułów, a także sprawdzenie listy artykułów, które zostały już opublikowane. Warto pamiętać także o tym, iż istnieje możliwość wygenerowania raportu publikacji.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż artykuły eksperckie nie jest to nic innego jak wysokiej jakości artykuły gościnne, w których autor ma możliwość umieszczenia wybranego wcześniej przez siebie linka. Jednak należy pamiętać o tym, iż tego typu link powinien znajdować się w stopce oraz w żadnym wypadku nie może on być reklamowy. Przykładowo jeżeli pragniemy aby nasz artykuł został zatwierdzony, nie możemy używać sformułowań typu „serdecznie zapraszam do sklepu”. Przez to możemy spodziewać się, iż zostanie on odrzucony. Jeżeli jednak nasz artykuł ekspercki zostanie zatwierdzony, czeka on na pobranie kolejno przez wydawcę.

Warto pamiętać, iż można jasno określić swoje kryteria, kto dokładnie może opublikować dany artykuł za pomocą ustalenia między innymi minimalnej liczby unikalnych użytkowników w danym miesiącu. Należy także ustalić tak zwany trust flow oraz ocenę merytoryczną, jak również ocenę wizualno- techniczną, a także rodzaj portalu. Bardzo ważny jest fakt, iż jeden artykuł może trafić tylko i wyłącznie do jednego wydawcy, o czy, należy bezwzględnie pamiętać. W takim przypadku wydawca nie otrzymuje za napisanie artykułu żadnego wynagrodzenia. Z kolei opłata w wysokości 15 złotych, określana często opłatą manipulacyjną dla serwisu jest ponoszona przez użytkownika. Można także złożyć wniosek o jej wniesienie przez wydawcę. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż podczas realizowania opłat za artykuły eksperckie, za każdy tekst musimy zapłacić osobno. Bardzo często może okazać się to kłopotliwe zwłaszcza w przypadku, gdy mamy przykładowo do opłacenia dziesięć artykułów i tym samym jesteśmy zmuszeni wykonać dziesięć przelewów.

Należy podczas zakupów zwrócić uwagę na fakt, iż nie są to artykuły kupowane. Są one bez tak zwanej frazy na anchorze co oznacza, iż są w pełni zgodne z wytycznymi firmy Google. Dzięki takim artykułom mamy możliwość stworzenia doskonałej publikacji, która jest kolejno zamieszczona przez wydawcę na naszym serwisie. Często zdarza się, iż na tej platformie istnieje możliwość wykupienia takiego artykułu nawet za 200 złotych. Warto w tym celu zajrzeć w zakładkę „Eksperckie art. gościnne” i kolejno „Baza poszukiwanych tematów”. To właśnie tam wydawcy określają tematy, jakimi są zainteresowani i jakie tak właściwie chcieliby opublikować. Nie jest ich na chwilę obecną zbyt wiele. Warto pamiętać, iż są to artykuły, które zostały stworzone specjalnie do promocji stron internetowych dla osób pragnących pozyskać naturalne linki.

Doskonałe artykuły płatne

Na platformie WhitePress istnieje także możliwość publikowania artykułów sponsorowanych. Należy mieć świadomość, iż są to artykuły płatne. Warto pamiętać, iż w przeciwieństwie do artykułów eksperckich tutaj mamy możliwość stosowania dowolnych anchorów, jak również możemy umiejscowić link w treści, a także dowolne jest miejsce publikacji danego artykułu.

W sekcji artykuły płatne możemy między innymi dodawać treść nowego artykułu, jak również zamówić napisanie całkowicie nowego tekstu, a także zobaczyć portale, gdzie mamy możliwość opublikowania własnego artykułu. Istnieje również możliwość przejrzenia bazy gotowych artykułów przeznaczonych do publikacji, a także sprawdzenie listy artykułów, które są aktualnie w publikacji lub też zostały już opublikowane. Możemy również wygenerować indywidualny raport publikacji.

Dodawanie artykułu gościnnego jest bardzo proste. Tak jak w poprzednim przypadku taki artykuł możemy napisać sami lub też zlecić jednemu z 60 copywriterów, którzy współpracują z WhitePress. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż koszty napisania takiego artykułu wbrew pozorom nie są tanie. Artykuł podstawowy na 2000 znaków ze spacją kosztuje około 50 złotych. Z kolei artykuł specjalistyczny, który jest napisany przez specjalistę z danej branży może kosztować około 150 złotych za 3500 znaków ze spacją. Jakość premium jest najdroższa i będziemy musieli za nią zapłacić 625 złotych za 8000 znaków. Jest to artykuł pisany przez dziennikarza z danej branży. Taki tekst zawiera dodatkowo zdjęcia oraz wykresy lub też ilustracje. Wszystkie ceny są cenami netto, dlatego decydując się na inwestycję w teksty takiej jakości musimy więcej zapłacić. Warto pamiętać, iż taki artykuł możemy zlecić wybranemu copywriterowi. Dzięki temu możemy być pewni, iż jakość tekstu będzie zadowalająca, a czas wykonania zlecenia nie będzie zbyt długi.

Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniego serwisu do publikacji danego artykułu. Na platformie znajdziemy bazę ponad 3900 portali, które są gotowe do publikacji. Aby znaleźć odpowiedniego wydawcę, powinniśmy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki na stronie. To właśnie tam możemy dokładnie określić tematykę, jaka nas interesuje. Tym samym możemy lepiej znaleźć odpowiedniego wydawcę. Istnieje możliwość określenia między innymi popularności oraz oceny merytorycznej, jak również oceny techniczno- wizualnej. Dostępnych jest także wiele innych opcji z których warto skorzystać.

Jakość w WhitePress

Dla wielu klientów decydujących się na współpracę z tego typu platformą bardzo ważna jest jakość. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż może być ona bardzo różna. Przede wszystkim możemy w WhitePress znaleźć zadbane portale, których głównym celem jest zarabianie poprzez różnorodne publikacje. Jednak nie powinniśmy zapominać także o tym, iż znajdziemy tam także strony typowo zapleczowe, które charakteryzują się wysokimi parametrami SEO. Wielu klientów nie ma o tym pojęcia, jednak podczas dodawania serwisu przez wybranego wydawcę jest on zawsze proszony o podanie wybranych statystyk odpowiedzialności serwisu, jak również udokumentowania odpowiednim raportem bezpośrednio z Google Analytics. Warto pamiętać, iż minimalna liczba odwiedzin, które muszą być unikalne wynosi 2500 użytkowników. Zatem jak można zauważyć nie chodzi tu tylko i wyłącznie o SEO, ale także o ruch, który można wygenerować na danej stronie internetowej.

Cena publikacji w WhitePress

Cena publikacji na platformie WhitePress jest bardzo różnorodna. Powinniśmy pamiętać, iż jest to uzależnione od jakości danej publikacji. Możemy przykładowo wykupić publikację w cenie 30 złotych. Jednak także możemy zapłacić za nią 15 000 złotych. Dodatkowo do tego jest jeszcze specjalna lista wydawców premium. Warto pamiętać, iż to właśnie tam znajdziemy najlepszych polskich wydawców. Jednak taka lista nie jest dostępna dla każdego klienta. Mają dostęp do niej tylko i wyłącznie wybrani klienci WhitePress. Wydawcy zdecydowanie nie chcą się tym faktem chwalić, ponieważ w takich przypadkach koszty publikacji dochodzą nawet do 20 000 złotych.

Bardzo wiele osób sądzi, iż można zaoszczędzić kilka złotych i zdecydować się na pozyskanie tylko bazy serwisów, tym samym wykonując publikacje samodzielnie. Jednak warto pamiętać, iż nie jest to zbyt opłacalne. Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż jest to w dużej mierze marnowanie czasu. Za pomocą platformy nie musimy myśleć o wielu obowiązkach, które spadają na nas, gdy decydujemy się wykonywać tego typu prace samemu. Ponadto WhitePress podczas hurtowych zakupów oferuje nam zdecydowanie bardziej atrakcyjne ceny niż przykładowo konkretny wydawca.

Bezpieczeństwo w WhitePress

Bardzo wiele osób zastanawia się, czy narzędzie takie jak WhitePress jest bezpieczne. Jest to kluczowe kryterium dla wielu klientów, którzy decydują się na korzystanie właśnie z tego serwisu. Odpowiedź w tym przypadku jest niejednoznaczna. Warto pamiętać, iż jest to narzędzie, które może być przez nas wykorzystane zarówno dobrze, jak i źle. Wiele osób porównuje WhitePress do noża, za pomocą którego możemy odkroić część dania, jednak również możemy za pomocą tego narzędzia wyrządzić komuś krzywdę. Tym samym jeżeli za pomocą platformy będziemy publikować tylko i wyłącznie artykuły eksperckie, które nie zawierają żadnej frazy w anchorze i są bezpłatne, nie powinniśmy mieć większych powodów do obaw.

Z kolei jeżeli na co dzień decydujemy się na korzystanie z płatnych publikacji, które dodatkowo zawierają specjalny link z wybraną frazą w anchorze, musimy liczyć się z pewnym ryzykiem. Należy mieć świadomość, iż pozyskiwanie linków w taki sposób niesie za sobą ryzyko otrzymania kary od przedsiębiorstwa Google. Tym samym nie warto również traktować wspomnianej platformy jako kopalni linków. Warto uznać WhitePress za miejsce, gdzie mamy możliwość wyszukania serwisów, za pomocą których będziemy mieć możliwość zrobienia doskonałej promocji naszej witryny. Dzięki temu efekty SEO będą tylko i wyłącznie efektem ubocznym naszych działań.

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na pozyskiwanie linków. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne oraz skomplikowane, jak to wydaje się wielu osobom. Jeżeli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w tego typu dziedzinie, powinniśmy przede wszystkim zdecydować się na wybór odpowiedniej platformy. Nie powinniśmy zapominać o tym, iż w tym przypadku to właśnie platforma ma kluczowe znaczenie i to właśnie od niej zależy bardzo dużo. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest bardzo popularna w dzisiejszych czasach platforma WhitePress. To właśnie dzięki niej możemy bardzo szybko, a przede wszystkim skutecznie zająć się pozyskiwaniem linków. W ostatnim czasie decyduje się na korzystanie z tego rozwiązania bardzo dużo osób, dlatego warto się na nie zdecydować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here