Jak znaleźć dobrego notariusza?

Praktycznie każdego z nas spotka przynajmniej raz w życiu wizyta w kancelarii notarialnej. Wiele dokumentów wymaga właśnie podpisu notariusza. Chodzi tutaj o akty prawne, testament czy nawet umowę o pracę. Obecnie na rynku jest wiele kancelarii świadczących usługi notarialne, dlatego jest w czym wybierać. Pojawia się tylko pytanie, jak znaleźć odpowiedniego notariusza?

Czym tak w ogóle zajmuje się kancelaria notarialna?

Notariusz jest osobą zaufania publicznego, ale nie każdy jest godny polecenia. Tym bardziej, jeśli chcemy udać się do niego z ważną sprawą. Warto od razu zaznaczyć, ze notariusz jest też prawnikiem. Zajmuje się on więc szeroko pojętym prawem, wobec czego można zgłosić się do niego z przeróżnymi problemami.

Notariusz przede wszystkim sporządza akty, dokumenty, poświadczenia, odpisy, wypisy, wyciągi etc. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do autentyczności umowy, chcemy spisać testament, przepisać nieruchomość w formie darowizny czy wykonać intercyzę, to należy udać się właśnie do kancelarii notarialnej.

W poszukiwaniu najlepszej kancelarii notarialnej

Obecnie nie trzeba nawet poświęcać całego dnia na objeżdżaniu dostępnych w mieście kancelarii notarialnych, gdyż oferty poszczególnych usługodawców można przejrzeć w Internecie. Jest to duża wygoda i ułatwienie oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Każda ceniąca się kancelaria notarialna posiada swoją własną stronę www, gdzie widnieją informacje dotyczące zakresu jej działalności, dojazdu, danych kontaktowych i cennika.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie profilu działalności kancelarii notarialnej. Należy mieć na uwadze to, że nie każda kancelaria zajmuje się tym samym. Trzeba wobec tego sprawdzić, czy będzie ona w stanie pomóc nam w naszej sprawie. Pracownicy kancelarii mogą mieć różne specjalizacje.

Internet to jedno, ale ważna jest też osobista wizyta

Z ofertą kancelarii notarialnej można zapoznać się bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze dnia, przeglądając ofertę online. Ważne jest także to, aby sprawdzić opinie i komentarze klientów firmy na jej temat. Jeśli kancelaria nie cieszy się zbyt dobrą opinią, należy mieć się na baczności i parokrotnie przemyśleć to, czy rzeczywiście chcemy powierzyć jej swoją sprawę.

Najlepiej jest stawiać na renomowanego usługodawcę. O wiele spraw można zapytać przez telefon, ale nie obejdzie się bez osobistej wizyty w kancelarii. Można wówczas zobaczyć siedzibę, porozmawiać z pracownikami i sprawdzić jakość obsługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here